20. října 2020 • 04:40

Pokleknutí reprezentace? Šmicer nevidí problém, Baroš pobavil

Autor: adl
Vstoupit do diskuse
27
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Souček na svém místě v šatně Slavie: Chceme třetí rok v Evropě
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten chvilkový moment v podstatě zastínil celý zápas. Když minulý týden čeští reprezentanti před utkáním Ligy národů ve Skotsku (0:1) na žádost domácího týmu poklekli, aby vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter, značné části fanoušků se to nelíbilo. S kritikou se ozvali i někteří politici. V pondělním pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport se k situaci vyjádřili bývalí reprezentanti Milan Baroš a Vladimír Šmicer či David Holoubek, který jako náhradní kouč vedl národní tým v domácím duelu proti Skotsku.V zářijovém duelu v Olomouci se reprezentanti k pokleknutí Skotů nepřidali. David Holoubek v pořadu prozradil, že k tomu ani nebyli požádáni. „O ničem takovém nevím. Písklo se, hráči soupeře si klekli, my zůstali stát a pak jsme do nich šli,“ vrátil se k porážce náhradního týmu 1:2. „Tohle by do fotbalu nemělo patřit,“ uvedl následně.

Zatímco herec a bavič Richard Genzer se ke kontroverznímu momentu příliš nechtěl vyjadřovat, slovo si vzal Vladimír Šmicer. „Myslím, že není nic proti tomu, že si naši fotbalisti klekli. Jestli je o to Skoti požádali, tak tím vyjádřili respekt k té kampani, k soupeři. Takže proč ne, ale rozumím také tomu, že jsme nepoklekli tady doma. My tady respektujeme normálně všechny, nebo ne? Nemusím si k tomu ještě klekat.“

Česká jedenáctka pro utkání ve Skotsku
Česká jedenáctka pro utkání ve Skotsku

„Každý má právo vyjádřit svůj svobodný názor. Ale myslím si, že tyhle věci do fotbalu nepatří,“ zmínil Milan Baroš.

S kritikou počínání reprezentantů přišli i někteří politici jako Václav Klaus mladší či Tomio Okamura. Reprezentanti se prý stali jen loutkami. „Nemyslím si, že by kluci byli nějakými loutkami. Prostě dostali žádost, jestli podpoří tuhle kampaň a řekli, že jo. Poklekli a tím to končí. Nevidím v tom žádný problém, že to podpořili. Ale že by byli nějakými loutkami, to si nemyslím,“ dodal Šmicer.

Vážnou debatu chvilku rozředil Milan Baroš: „Když jsem hrál v zahraničí, tak jsme v kabině měli spoustu hráčů tmavé pleti a můžu říct, že to byli jedni z nejlepších kamarádů, se kterými jsem se bavil. Možná proto, že sám jsem taky,“ rozesmál všechny hosty i sám sebe. „Já jsem byl takový mulat.“

Legendy o Berbrově kauze: Mafiánské praktiky! Asi si přijdu pro pokutu, řekl Baroš
Video se připravuje ...

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
27

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehrála ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začala už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a skončila na konci ledna.

Titul vyhrála Sparta Praha.

Program nadstavby iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud