Jarolím vzpomínal, jak vyřadil Fořta ve Slavii: Nebyl to první prohřešek | iSport.cz
26. listopadu 2020 • 16:35

Jarolím vzpomínal, jak vyřadil Fořta ve Slavii: Nebyl to první prohřešek

Autor: rou
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Jakub Koreis o dvacítce i Pešánovi: Střelil se do nohy
Teplice - Jablonec: Hrubého dělovka zapadla do sítě, 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

Traduje se o něm, že na správnou životosprávu je ras, Karel Jarolím se ale každopádně snaží začít vždy u sebe. „Prodloužilo mi to hráčskou kariéru,“ má jasno bývalý kouč Slavie či fotbalové reprezentace. V pořadu O2 TV Sport Česká ulička poodkryl zákulisí dvou hodně mediálně propíraných sporů s hráči - Pavlem Fořtem a Erichem Brabcem.„Základ je ohlídat si stravu, aby když člověk něco konzumuje, zapojil hlavu,“ hlásil někdejší technický záložník, který na konci 80. let minulého století okusil zahraniční angažmá ve Francii. A tam „přičuchl“ i ke zdravému životnímu stylu. „Není to o tom, že bych si občas nedal něco dobrýho, což většinou nebývá nejzdravější. Ale o střídmosti a pestrosti,“ vysvětloval Michalu Hrdličkovi v České uličce.

To se pak už jako trenér snažil v Česku převést i na hráče. Ty prý sice nekontroloval po provozovnách rychlého občerstvení, ale sledoval výsledky jejich snažení. „Váhu jsme hlídali,“ vzpomínal. „Občas, třeba dvakrát do týdne,“ usmíval se Jarolím .

A jak se vypořádával se situací, kdy nějaký fotbalista dorazil v ne úplně ideálním stavu, třeba s kocovinou? Jarolím připomněl tehdy hodně diskutovaný případ, kdy Slavia v roce 2005 přes Anderlecht nepostoupila do Ligy mistrů.

INSIDER: Lischka Spartu nedává, klobouk dolů před Simou, říká Jarolím

„Přišel Pavel Fořt a opravdu nebyl na trénink připravenej… Tak byl na nějakou dobu přeřazený do béčka. U něj to nebyl první prohřešek. Měl čas o sobě trochu přemýšlet, pak se vrátil zpátky,“ popsal Jarolím. „Když se teď potkáme, tak na to vzpomíná s úsměvem a nakonec mi řekne, že mu to i pomohlo,“ podotkl kouč.

A s kým s hráčů pak měl naopak horší vztahy? „Jednu dobu, když odcházel Erich Brabec ze Slavie, tak to bylo takový… Kdybych věděl, co to přinese za bouři nevole, asi bych to dneska taky přehodnotil,“ vrátil se Jarolím k roku 2009, kdy se po dvou mistrovských titulech ve Slavii rozhodl zbavit kapitána týmu Brabce, na němž měl klub vystavěnou třeba i marketingovou kampaň.

„Když jsme se potkali po nějaké době, tak mu to taky pomohlo, začal o sobě víc přemýšlet… A myslím, že mu to prodloužilo kariéru,“ má ale jasno Jarolím, který později vyhazov vysvětlovat Brabcovým přátelstvím s tehdejším ředitelem klubu Petrem Doležalem: „Měl pocit, že si může dovolit všechno.“

Fenin prozradil, kolik bral v Teplicích, a pak Německu: Nerozfrcal jsem to!

Fenin o svém pádu z okna: Kombinace prášků na spaní s chlastem je šílená!

Erich Brabec by se mohl vrátit do Slavie, odkud v létě 2009 nečekaně odešel
Erich Brabec by se mohl vrátit do Slavie, odkud v létě 2009 nečekaně odešel

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

15.kolo
Články odjinud


Články odjinud