17. prosince 2020 • 15:33

Vrazí do šatny dřív a udělá bouřku. Jak funguje Trpišovského klíčový asistent

Autor: šf, jp
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ano. Zaťatá pěst. Takhle trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský říká svému štábu, do něhož od angažmá na Žižkově patří Zdeněk Houštecký, Jaroslav Köstl a Štěpán Kolář. Bez nich nedá ani ránu, ví, že každému z nich může stoprocentně důvěřovat. Bouřlivák Houštecký je přitom postavou, která budí nejvíc emocí. I o něm najdete zajímavé informace v nové knize z Edice Sport Trpišovský, úplný příběh milionového trenéra od autorů Štěpána Filípka a Jana Podroužka.Už na Žižkově Trpišovský vysílá svého asistenta Zdeňka Houšteckého, aby za něho řešil nepříjemné situace. Ne nadarmo mu neříká pravá ruka, ale pěst. Má v něm „zlého muže“, který o přestávce udělá v šatně bouřku, vyčiní tomu, kdo si to zaslouží.

Pak teprve vrazí do dveří hlavní trenér a přednese povely do druhého poločasu. Takhle to dělali i jiní velcí trenéři. „A takhle to stoprocentně fungovalo,“ dosvědčuje bývalý Trpišovského asistent Jakub Slezáček. „Ale Jindra ho tam ani posílat nemusel. Houšťa tam prostě byl dřív. A potom nastoupila klidná síla. To je super.“

Ivanu Horníkovi , který se tenkrát do klubu vrátil jako generální manažer, se to ale na Žižkově moc nelíbilo. Měl své zvyky a držel se jich. Třeba že jak hráči vkročí do šatny, potřebují pět minut, aby byli sami. Aby vstřebali, co se dělo v prvním poločase, aby si případně od plic vynadali bez přítomnosti trenérů.

Jenže Houštecký mezi ně vbíhal okamžitě. „Kam letíš?! Nech je vydechnout,“ snažil se ho zastavit Horník a vyříkával si to s Trpišovským, s nímž postával na chodbě. „Ti kluci nemají čas si něco říct,“ namítal Horník. „Trpišák ale říkal: Já to takhle chci. Udělá černou práci,“ vybavuje si.

Podobně se divil tomu, co se odehrávalo před začátkem utkání. Rozhodčí už pomalu píská do píšťalky, ale Houštecký sedí s jedním z hráčů a vysvětluje mu, co po něm trenéři chtějí. „Nedělej to, nech toho kluka, už tě nevnímá, je hlavou v zápase,“ nabádal ho.

„Houšťu“ Trpišovský využívá na nepříjemnější část trenérské práce, ale když se mu něco nezdá, rozpálí se doběla sám. Už od mládeže. Třeba v Kolíně prý sice byl „specialistou“ na rozkopávání košů v šatně o přestávce asistent Staněk, ale i hlavní kouč dokázal spustit slovní uragán bouřku, při němž nikdo ani nedutal.

„Když jsme hráli špatně, uměl zařvat, že to bylo slyšet až ven,“ líčí záložník Ondřej Brusch. „Vyprovokoval nás k dobrému výkonu, k tomu, že jsme pak otočili ztracený zápas.“ Slezáček vzpomíná, jak ho Trpišovský na začátku spolupráce v Horních Měcholupech, rozzloben výkonem ve Strakonicích, omylem trefi l nakopnutou emulzí. „Byli jsme spolu měsíc a půl a nikdy jsem ho neviděl rozčileného. Ale tohle bylo dobrý,“ směje se někdejší asistent.

Kniha o Jindřichu Trpišovském! Redaktor Sportu odhaluje detaily
Video se připravuje ...

CO KNIHA OBSAHUJE

- Ucelený příběh Jindřicha Trpišovského od samotných začátků, kdy byl ještě „no name“, až po trenéra, jenž oslnil doma i v celé Evropě
Svědectví a vzpomínky bývalých kolegů, jeho agenta či šíbra Ivana Horníka
- Samostatná kapitola o tom, jaké role rozdal lidem ve svém trenérském štábu přezdívaném „zaťatá pěst“
- Podrobně zmapovaná jízda Evropskou ligou a Champions League. Dosud nepublikované fotografie ze všech etap jeho kariéry

Knihu objednávejte na iKiosek.cz zde »

Jindřich Trpišovský. Úplný příběh milionového trenéra. Kniha z edice Sport. Jindřich Trpišovský. Úplný příběh milionového trenéra. Kniha z edice Sport.Foto iSport.cz

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud