Jarolím: Od Malínského čekám dravost a góly. Proč chyběli Takács a Řezník? | iSport.cz
Jan Malý
17. ledna 2021 • 14:20

Jarolím: Od Malínského čekám dravost a góly. Proč chyběli Takács a Řezník?

Autor: Jan Malý
0
LIGA NARUBY: Sima kazisvět, Limberského teď sprchovat francovkou!
Stanciu a jeho vynikající výkony. Bude ještě lepší? Odpovídali redaktoři deníku Sport

Kádr Mladé Boleslavi se v krátké zimní pauze poměrně razantně otřásl, podle toho také vypadala základní sestava i lavička pro úvodní jarní utkání s Brnem (1:1). Od úvodní minuty vyslal trenér Středočechů Karel Jarolím proti přímému konkurentovi v boji o záchranu čtyři nové hráče.

Na levém kraji obrany kmital Dominik Preisler, vepředu prokazoval svou dravost navrátilec z hostování v Jablonci Tomáš Ladra, ve středu hřiště se slušně jevil Samuel Dancák, byť byl v závěru utkání po druhé žluté kartě vyloučen. Režisérem byl Milan Jirásek, který však po pětatřiceti minutách střídal. „Cítil sval, udělal dobře, že nedohrával na sílu. Snad to nebude nic dramatického,“ informoval Jarolím. O poločase kvůli zdravotním problémům odstoupil i stoper David Šimek.

Místo Jiráska naskočil matador Marek Matějovský, který se vrátil po roce, kdy laboroval s poraněnou achilovkou. Dal gól na 1:1. „Vyřešil to perfektně. Ukázal, že mužstvu má pořád co dát,“ pochvaloval si boleslavský stratég.

Mladá Boleslav - Brno: Matějovský technicky poslal míč k tyči, 1:1

Kádr neměl kompletní. Nejzvučnější akvizice, které v zimě do města automobilů zamířily, ještě nejsou fit. V průběhu druhého poločasu se ukázal alespoň křídelník Tomáš Malínský, host ze Slavie. „Byl s námi prakticky jen dva dny, moc se toho udělat nedalo. Je to typ rychlého hráče. Než šel do Slavie, byl schopný se prosazovat i střelecky. Očekáváme od něj dravost, góly a asistence,“ upozornil Jarolím.

Defenzivní univerzál Ladislav Takács, jenž dorazil s Malínským z Edenu, zatím doléčuje zranění kotníku. „Potrvá to asi ještě deset až čtrnáct dní,“ podotkl kouč Boleslavi. Pravý obránce Radim Řezník, který ve středočeském celku hostuje z Plzně, chyběl kvůli koronaviru.

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Domácí: 60. Matějovský

Hosté: 39. Pernica

Domácí: Šeda – Douděra, D. Šimek (46. Jakub Klíma), Křapka, Preisler – Jirásek (36. Matějovský), Dancák – Graiciar (82. Michal Škoda), Budínský (C) (62. Malínský), Ladra – Jiří Klíma.

Hosté: Šustr – Jakub Šural, Dreksa (C) (46. Záhumenský), Pernica, Jan Moravec – Štepanovský, Vaněk (78. Texl), Pachlopník (67. Bariš), J. Sedlák, A. Fousek (75. Šumbera) – Fila (67. Hladík).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava