Jonáš Bartoš
18. ledna 2021 • 10:05

Plzeňské trápení: Čermákův drn i utopený Kayamba. Co s Hruškou?

6
  • Co ukázal plzeňský zápas v Příbrami, který skončil bezbrankovou remízou?Co ukázal plzeňský zápas v Příbrami, který skončil bezbrankovou remízou?FOTO: Koláž iSport.cz

Z posledních devíti zápasů urvali pouhé dvě výhry, za uplynulé tři duely získali jediný bod a nevstřelili branku. Plzeň nezvládla nakopnout motory ani na startu roku 2021. Remíza 0:0 v Příbrami znamená další velmi nepříjemnou ztrátu. Viktoria zabředla do pořádné krize a zatím stále marně hledá cestu ven ze současné šlamastyky. Recept nenašla ani na družinu vedenou legendárním Pavlem Horváthem. Co ukázal nedělní duel v Příbrami?

• Čermákův penaltový drn

Běžela 87. minuta, Plzeň po všech peripetiích dostala možnost mrazivý podvečer v Příbrami rozhodnout. Na penaltový puntík si postavil míč Aleš Čermák, který nedlouho předtím orazítkoval hlavou břevno. Hráč s vytříbenou levačkou na sebe vzal odpovědnost, problém ale řešil ještě dřív, než kopl do míče. Kolem penalty byly značné nerovnosti, pro klíčový okamžik nic příjemného. Čermák si balon pečlivě srovnal, rozběhl se... A zamířil úplně mimo branku, možná i kvůli drnu na trávníku. „Že jsem před penaltou dělal nějaké opičky, to k tomu patří. Je to to jediné, co gólman může udělat, snažit se střelce nějak rozhodit. Asi se mi to povedlo,“ culil se příbramský gólman Ondřej Kočí, nejlepší muž utkání.

Příbram - Plzeň: Čermáka rozhodil drn! Při penaltě totálně minul bránu

Příbram - Plzeň: Čermákova hlavička skončila na břevně!
    Video patří k placenému obsahu iSportu
    Odemknout video

• Kayamba utopený v kličkách

Na jeho mimořádné kousky na lajně v Plzni spoléhají. Joel Kayamba ale v Příbrami zahrál absolutně mizerný zápas, čemuž odpovídá podprůměrná známka Sportu dva. Nevyšla mu snad jediná klička, centry i přihrávky v drtivé většině míjely adresáty. Vrcholem byl rohový kop v prvním poločase, který nakrátko rozehrál přímo do běhu příbramskému hráči, následný hrozivý brejk horko těžko zachraňoval David Limberský. „Jde o systémové prvky, rozhoduje také individuální kvalita hráčů a klid ve finální části. Chybí nám tam klid, třeba i dát jeden gól, který si vypracuje hráč na základě individuální kvality,“ povzdechl si trenér Adrian Guľa.

Plzeňský trenér Guľa: Remíza je zklamání, potřebujeme víc sebevědomí

• Nejistý Hruška

Zápas se Slavií (0:1) velmi solidně odchytal Jindřich Staněk, na startu ligového jara si ale do branky stoupl znovu Aleš Hruška. Zkušenému gólmanovi v Plzni nadále věří, ačkoliv v momentální formě příliš nepřesvědčuje o tom, že by měl zůstat v neotřesitelné pozici jedničky. V Příbrami několikrát zaváhal, měl nakonec obrovské štěstí, že domácí nedotáhli slibné brejky a on odcházel do šaten s čistým kontem. Jeho přehmaty nejsou ojedinělé a zůstává otázkou, jak dlouho jej budou trenéři chránit a držet v brance.

Příbram - Plzeň: Hruška nezkrotil Kingueho ránu! Voltr jen těsně nedorazil do sítě

• Zraněné opory

Už v prvním poločase odstoupil Lukáš Hejda, o poločase zůstal v kabině David Limberský. Oba zkušené bardy vyřadilo ze hry svalové zranění, k nimž jsou těla hráčů vystavených lednovým mrazům na trávníku mnohem náchylnější. Na příbramské straně předčasně skončil kapitán Jan Rezek, za sval se v jednu chvíli držel i domácí gólman Ondřej Kočí. „Vykartoval se nám Čermák, přejeme si, aby se zranění hráči uzdravili. Když musel odstoupit Hejdys, vyvedlo nás to z rytmu, snad budou s Limbou brzy fit, stejně jako Honza Rezek,“ přál si Guľa.

Zraněný Lukáš Hejda musel v utkání v Příbramy už během prvního poločasu střídatFoto ČTK

• Kaša se chopil šance

Smlouvu v Plzni podepsal už na jaře, když se rozhodl ukončit angažmá v Žilině a přesunout se na západ Čech. Až po více jak osmi měsicích v klubu dostal skutečnou šanci na hřišti. Filip Kaša se po odchodu Luďka Pernici (hostování v Brně) posunul na pozici třetího stopera, po odstoupení Lukáše Hejdy byl jasnou volbou. V Příbrami patřil k pozitivnějším věcem, které mohl trenér Guľa po bezbrankové remíze hondotit. „Ukázal velmi slušný výkon, pro nás bude tím pádem zajímavější, jak to poskládat za týden doma (proti Pardubicím),“ pravil plzeňský kouč.

Příbram - Plzeň: Kaša se probil až před Kočího, ale velkou šanci nedal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905