Dočkal na rozcestí. Jaký zvolí směr? Hejkal: Hraje jiný fotbal, ale... | iSport.cz
27. ledna 2021 • 04:40

Dočkal na rozcestí. Jaký zvolí směr? Hejkal: Hraje jiný fotbal, ale...

Vstoupit do diskuse
13
TOP VIDEA
iSport podcast: Co teď dělá Berbr? Stáhl se, vazba ho poznamenala. Co Damková?
MOMENTY 22. kola: Fillův blikanec, šutér Beauguel a boleslavské K.O. Dynamu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako voda v řekách a potocích neustále teče, ani fotbal nepřešlapuje na místě. Vyvíjí se, dělá kroky kupředu. Z logiky věci se proto v čase mění i role a pozice hráčů v jednotlivých mužstvech. Na této křižovatce se nyní ocitá Bořek Dočkal (32), jeden z nejvýraznějších hráčů Sparty poslední dekády. Je evidentní, že doby, kdy s ním letenské komando stálo a padalo, postupně končí. A je pouze na něm, jak se k vzniklé situaci postaví.Když Sparta tradičně hodinu před nedělním výkopem duelu s Mladou Boleslaví zveřejnila základní sestavu, řada fanoušků překvapeně zvedla obočí. Bořek Dočkal jen mezi náhradníky? Byla to svým způsobem překvapivá věc. Ovšem jen do určité míry.

Z Letné už delší dobu běžely signály, že k určité transformaci v rámci týmové hierarchie může dojít. První vlaštovka ostatně vyletěla už na podzim. Do důležitého utkání základní skupiny Evropské ligy na hřišti Celtiku Dočkal rovněž nenastoupil. Přednost dostal talentovaný Adam Karabec, Sparta nabídla jedno z nejpovedenějších představení v sezoně a zaslouženě triumfovala 4:1.

Nebýt následného zranění, které člena reprezentační jednadvacítky vyřadilo na dlouhé týdny ze hry, napočítali bychom zápasů, do kterých sparťanský kapitán nešel od první minuty, patrně víc. Na paměti je totiž třeba mít i skutečnost, že Dočkal neodehrál konec podzimní části ani začátek jara v kdovíjak oslnivé formě. Jenže Karabec nebyl k dispozici a na pozici tvořivého záložníka se trenéru Václavu Kotalovi moc dalších možností nenabízelo.

Ale zpátky k zápasu s Boleslaví. Asi nikomu neuniklo, že zkušený záložník svou nedělní úlohu nenesl úplně dobře.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
13

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

22. kolo
Články odjinud


Články odjinud