SESTŘIH: Teplice – Boleslav 1:3. Obrat a důležitá výhra hostů, rozhodl Ji. Klíma | iSport.cz
11. dubna 2021 • 17:45

0
PRVNÍ DOJEM: Bílkova tvrz je zpět. Nervózní Spartu vykoupili Hložek a Karabec
Vrba po obratu: Díky fanouškům! Karlsson nebyl vidět, jak bychom chtěli

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 26. kole první ligy na hřišti Teplic 3:1, oplatili soupeři středeční vyřazení z domácího poháru a poskočili před něj na 14. místo neúplné tabulky. Hosté záchranářský duel otočili ve druhé půli, kdy se trefili Jiří Klíma a Michal Škoda, v úvodním dějství Jaromír Zrmhal odpověděl na vedoucí gól teplického Patrika Žitného. Patnáctí „Skláři“ naopak prohráli třetí ligový zápas z posledních čtyř a od sestupových příček je dělí už jenom tři body.

Severočeši, kteří ve čtvrtfinále MOL Cupu doma zdolali Boleslav 2:1, působili i tentokrát od úvodu nebezpečněji. Vukadinovičův únik však zneškodnil brankář Šeda a Žitný o něco později těsně minul. Dvaadvacetiletý teplický záložník se nicméně dočkal v 19. minutě, kdy jeho pohotový pokus po centru Kodada propadl pod padajícím Šedou až do sítě. Šlo o jeho třetí ligový gól v sezoně a druhý po sobě.

Radost však domácím dlouho nevydržela. Hned o pět minut později totiž dostal více prostoru k úniku Dancák, našel na levé straně Zmrhala, který tvrdou ranou vyrovnal.

SESTŘIH: Teplice - Mladá Boleslav 1:3. Záchranářský souboj pro Středočechy

Hosté navíc dokonali obrat hned v úvodu druhé půle. Na centr Ladry si naběhl Jiří Klíma a hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Čtvrtečkovi šanci. Jihlavský odchovanec vstřelil svou pátou branku v sezoně.

Tepličtí se vrhli za možným vyrovnáním, ale v jejich riskantnější hře se začaly objevovat chyby. Při jedné špatné rozehrávce a následném rohovém kopu mohl po další hlavičce zvýšit náskok opět Jiří Klíma, tentokrát však Čtvrtečka vytáhl míč reflexivně na břevno. Načež branková konstrukce pak teplického gólmana zachránila ještě jednou, a to 19 minut před koncem při střele Dancáka.

Nejblíže vyrovnání byl při své šanci jen Kodad, nicméně jeho lehký pokus chytil Šeda, a tak pět minut před koncem udeřili opět hosté. Po centru Zmrhala se prosadil znovu hlavou Škoda. Mladá Boleslav tak vedle pohárové oplatila Teplicím i podzimní ligovou porážku 0:2 a připsala si první vítězství po třech kolech.

Domácí: 19. Žitný

Hosté: 24. Zmrhal, 48. Jiří Klíma, 85. Michal Škoda

Domácí: Čtvrtečka – Hyčka (80. Černý), Gabriel (90+1. Ljevaković), Knapík, Droehnle – Kodad, Kučera, Trubač (75. Fortelný), Moulis (C) (80. Radosta), Žitný – V. Vukadinović.

Hosté: Šeda – Dancák, Preisler, Takács, Douděra – Jakub Klíma, Zmrhal, Matějovský (C) (90+1. Budínský), Ladra (82. Skalák) – Jiří Klíma (76. Drchal), Michal Škoda.

Teplice - Mladá Boleslav: Zmrhal propálil Čtvrtečku a srovnal, 1:1

Teplice - Mladá Boleslav: Spolupráce odchovanců! Kodad našel Žitného, ten skóroval, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava