SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Vrba doma dál bez ztráty, rozhodl Wiesner | iSport.cz
18. dubna 2021 • 20:22

SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Vrba doma dál bez ztráty, rozhodl Wiesner

18
iSport podcast: Proč v Baníku pokračuje Smetana? Byli ve hře jiní a co tandem s Galáskem?
Sparta trápí Vrbu, divil se Bednář. Matějovský vymíchal Dočkalovi i kolena

Fotbalisté Sparty ve 27. kole první ligy porazili Slovácko 1:0 a v nejvyšší soutěži zvítězili po dvou porážkách za sebou. Výhru zařídil Pražanům v 70. minutě střídající Tomáš Wiesner. Letenští se posunuli na druhé místo o bod před Jablonec a navíc mají k dobru odložený duel s Plzní. Tým z Uherského Hradiště prohrál v lize podruhé po sobě a zůstal čtvrtý.

Domácí: 70. Wiesner

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka (30. Souček), Polidar – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Moberg Karlsson (63. Wiesner), Dočkal (C) (85. Karabec), Ladislav Krejčí st. (63. Plavšić) – Hložek.

Hosté: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Divíšek (82. Šimko) – Havlík, L. Sadílek – M. Petržela (82. Jakub Rezek), Kohút (75. Kubala), Jurečka (71. Tomič) – Kliment.

Domácí: Heča, Karabec, Minčev, Plavšić, Souček, Trávník, Wiesner

Hosté: Rezek, Bajza, Kubala, Mareček, Tomič, Srubek, Šimko

Domácí: Vitík, Polidar

Hosté: Kliment

Julínek – Paták, Podaný

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

Na první šanci se čekalo do 16. minuty. Daníček nacentroval do vápna a Klimentovu hlavičku vytáhl domácí brankář Nita na roh. Na opačné straně vypálil zpoza šestnáctky Pavelka, jehož tečovaný pokus skončil nad. Poté v souboji dvou kapitánů hostující Kadlec zblokoval Dočkalovu ránu. Po půlhodině hry vystřídal Souček zraněného sparťanského stopera Čelůstku. V závěru úvodního dějství Divíšek vystřelil z hranice vápna vedle.

Sparta po přestávce přidala na aktivitě a vytvořila si řadu příležitostí. Nejprve hostující obránce Hofmann po podklouznutí ztratil míč, jenže Ladislav Krejčí starší v tváří tvář na vyběhnutého Nemravu nevyzrál. Po Dočkalově centru gólman Slovácka vyrazil na roh hlavičku Ladislava Krejčího mladšího. Nemrava si poradil i s Dočkalovou střelou z hranice šestnáctky.

SESTŘIH: Sparta - Slovácko 1:0. Klíčová výhra v boji o LM, vystřelil ji Wiesner

V 62. minutě přišli na trávník křídelní záložníci Plavšič s Wiesnerem, kteří stáli u rozhodující akce zápasu. Wiesner nejdříve po Plavšičově centru hlavičkoval do tyče, vzápětí se ale celá akce opakovala a tentokrát už Wiesner zamířil přesně a radoval se z druhé ligové trefy.

Hosté si v závěru vytvořili tlak, jenže Havlíkova rána z otočky před vápnem skončila vedle. Z podobné pozice zkusil štěstí na druhé straně Souček, Nemrava však zasáhl.

Sparta v lize zdolala Slovácko potřetí za sebou a na Letné pod trenérem Vrbou vyhrála i šestý soutěžní zápas, z toho čtvrtý v nejvyšší soutěži.

Vrba: Střídající hráči hru oživili. To byl základ toho, že jsme byli úspěšní

Wiesner: Hlavičky nejsou silná stránka, ale Srki mě krásně našel

Svědík po Spartě: Dostali jsme zbytečný gól, nohy už nám pak nešly

Klíčové momenty utkání

Sparta - Slovácko: Kubalova jedovatá rána z otočky prosvištěla těsně vedle!

Sparta - Slovácko: Tomičova skákavá rána z první Nitu nezaskočila

Sparta - Slovácko: Součkovu placírku Nemrava vytáhl do zámezí

Sparta - Slovácko: Kubala si málem srazil Plavšičův centr do vlastní sítě!

Sparta - Slovácko: Petrželův únik po straně vyústil ve střelu vedle brány

Sparta - Slovácko: Další Plavšičův centr na hlavu Wiesnera už je v síti! 1:0

Sparta - Slovácko: Plavšič přesprintoval soupeře, Wiesner hlavou trefil tyč!

Sparta - Slovácko: Nemrava fantasticky zneškodnil hlavičku Krejčího II!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Sparta - Slovácko: Krejčí v tutovce! Ale skvěle ho vychytal Nemrava

Sparta - Slovácko: Kliment hlavičkoval ve výborné pozici nepřesně

Sparta - Slovácko: Petrželova dorážka zpoza vápna zamířila vedle pravé tyče

Sparta - Slovácko: Divíšek si seběhl ke střele, ráně chyběl do sítě metr

Sparta - Slovácko: Hložek vypracoval pozici pro Karlssona, jeho oblouček skončil vedle

Sparta - Slovácko: Dočkal našel Součka, ale tomu hlavička vůbec nevyšla

Sparta - Slovácko: Nádherná Pavelkova rána skončila těsně nad břevnem!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava