Štěpán Filípek
28. dubna 2021 • 15:00

V čem ještě „nedospěl“ Krmenčík a co by dal Spartě. Kliment? Spíš do Slavie

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
265 gólů a dost. Knedlíková končí s reprezentací: Tělo dává signály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z nynější sezony FORTUNA:LIGY zbývá odehrát ještě pět kol, ale už nyní se čile spekuluje o letních posilách. Deník Sport a server iSport.cz se zaměřily na pět zajímavých jmen, o něž by mohla usilovat pražská Sparta, a spolu s bývalým trenérem Olomouce, Bohemians či Plzně Romanem Pivarníkem rozebraly jejich kvality i to, jak by zapadly do aktuálního kádru Sparty a strategie kouče Pavla Vrby. Největší pozornost bezesporu přitahuje útočník PAOK Soluň Michael Krmenčík...Vrba by se předně mohl poohlédnout po svých bývalých svěřencích, s nimiž ještě v Plzni Spartu odsunul na nižší příčky. Nabízeli by se hned tři – a všichni působí v zahraničí. Jsou jimi útočník Michael Krmenčík, záložník Patrik Hrošovský a obránce Aleš Matějů.

„Každý trenér si rád vybírá hráče, které zná. A je to jednodušší i pro ně,“ říká Pivarník, jenž zmíněnou trojku sám na západě Čech vedl, v čele s Krmenčíkem. Zkušený kouč ho srovnává s Lukášem Julišem a komentuje i to, jak útočník PAOK Soluň ještě v Bruggách zrovna nevítal každodenní detailní sledování lékařskými experty.

INSIDER: Pro Hložka by byl dobrý mezikrok, zvládne Německo i Anglii
Video se připravuje ...

Zároveň Pivarník upozorňuje na ošidnost (předčasných) návratů z ciziny. „Musíte to mít dobře nastavené v hlavě, je velmi těžké přepnout,“ varuje.

To se ovšem po čase povedlo útočníkovi Slovácka Janu Klimentovi, jenž patří k elitním střelcům tohoto ligového ročníku. Pivarník, který ho poprvé vytáhl do ligy v Jihlavě, ovšem odůvodňuje, proč by se hodil spíše do tábora největšího letenského rivala.

A nakonec se zaměřuje i na jabloneckého snajpra Ivana Schranze, který už jednou ve Spartě byl, ale neprosadil se. „Doporučoval jsem ho ve slovenských novinách do reprezentace,“ usmívá se.

Podívejte se NA VIDEU na to, jak Roman Pivarník hodnotí možné posily pro Spartu.  

Český útočník Michael Krmenčík se snaží prosadit přes belgickou obranu
Český útočník Michael Krmenčík se snaží prosadit přes belgickou obranu

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud