Michal Kvasnica
Premium
6. května 2021 • 16:50

Bývalý trenér Opavy začal pomáhat Baníku. Jako skaut s „přesahem“

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
Vrána poprvé o léčení: Musel jsem to začít řešit. Aby nebylo pozdě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkonný ředitel Baníku Michal Bělák ani šéf sportovního úseku Alois Grussmann záležitost zatím nechtějí komentovat. Podle informací iSport.cz je ovšem klub blízko dohody s Jiřím Balcárkem (48), bývalým útočníkem Olomouce a naposledy koučem Opavy. Funkce? Hlavní skaut, který již pro Ostravu sleduje zápasy na Moravě. Díky nejvyšší trenérské licenci by se však případně mohl hodit i jinak...Ta informace zní na první dojem překvapivě. Pro někoho možná až trochu neuvěřitelně.

Že by se kouč s nejvyšší trenérskou licencí, který ještě před rokem v lize vedl Opavu, nyní spokojil s „neviditelnou“ pozicí skauta? A že by budoucnost spojil zrovna s ambiciózním Baníkem?

Ano, je to tak. Při detailnějším pohledu na celou záležitost nicméně zase o takový šok nejde, stačí zmínit fakta.

Balcárek se dobře zná s Michalem Bělákem, výkonným ředitelem ostravského klubu, ze společného angažmá ve Znojmě. Blízko k sobě měli i při Balcárkově působení ve Vítkovicích.

A sportovní ředitel Alois Grussmann zase 48letého rodáka z Leštiny následně (v listopadu 2019) přetáhl k sobě do Opavy, které tehdy šéfoval.

Vzájemné vazby jsou tedy velmi úzké, o čemž svědčí i fakt, že Balcárek po boku obou funkcionářů v posledních týdnech na tribuně sledoval několik utkání v první i druhé lize a podával pak o některých fotbalistech report.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud