9. května 2021 • 16:50

SESTŘIH: Budějovice - Pardubice 2:0. Dynamo vyhrálo podruhé za sebou

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili ve 31. kole první ligy nad Pardubicemi 2:0 a doma naplno bodovali po šesti zápasech. Ve 36. minutě otevřel skóre Marko Alvir po přihrávce Benjamina Čoliče, který z dalšího přímého kopu těsně před koncem přidal druhý gól. Východočeský nováček podlehl po pěti kolech a v neúplné tabulce zůstal sedmý, jedenácté Dynamo vyhrálo podruhé za sebou.

Hosté byli především v prvním poločase nebezpečnějším týmem a vytvořili si i několik nadějných příležitostí. Největší měl po půlhodině hry Kostka, jehož střelu českobudějovický brankář Vorel vyrazil.

Jihočeši se dlouho směrem dopředu trápili a spíš se soustředili na to, aby zvládli tlak soupeře. Jenže hned z první nebezpečné situace skórovali. Ve 36. minutě Čolič z přímého kopu našel přesně Alvira, jehož neubránil Čelůstka, a českobudějovický útočník zblízka nezaváhal.

SESTŘIH: České Budějovice - Pardubice 2:0. Jihočeši podruhé za sebou vyhráli

Zatímco v první části měli převahu hosté, po přestávce se hra vyrovnala a aktivněji působili Českobudějovičtí. Ve velké příležitosti jim však v koncovce chyběl větší důraz. V 66. minutě po rohu Čoliče hlavičkoval Talověrov, následně střílel ještě Čavoš, ale celou akci akci ukončil zákrokem na brankové čáře odkopem pardubický Surzyn.

Do konce utkání si už Pardubice nevypracovaly příležitost, která by vedla ke gólu. České Budějovice mohl uklidnit střídající Diop, ale v 87. v dobré pozici přestřelil. Domácí se tak pojistky dočkali v první minutě nastavení. Všichni očekávali, že Čolič bude z přímého kopu centrovat, ale bosenský obránce vystřelil přímo na branku a nachytal tak pardubického gólmana Hrnčíře. Východočeši venku zaváhali po sérii tří ligových výher.

Domácí: 36. Alvir, 90+1. Čolić

Hosté:

Domácí: Vorel – Čolić, L. Havel (C), Talovierov, P. Novák – M. Valenta (38. Čavoš), Javorek (79. Diop) – Brandner (46. Ekpai), Havelka (89. Kladrubský), Mršić – Alvir.

Hosté: Hrnčíř – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka (87. Sychra) – Jeřábek (C) (79. Pfeifer) – D. Kostka, Tischler, Ewerton (79. S. Šimek), Cadu (87. Sláma) – P. Černý (60. Huf).

České Budějovice - Pardubice: Diop přestřelil branku hostů

České Budějovice - Pardubice: Benjamin Čolič podruhé rozehrál od rohového praporku

České Budějovice - Pardubice: Kombinaci hostů zakončil Ewerton

České Budějovice - Pardubice: Poslední šance Východočechů v prvním poločase

České Budějovice - Pardubice: Nepřesná střela Cadua z hranice velkého vápna
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Pardubice: Domácí se dostávají do vedení díky standardní situaci, 1:0

České Budějovice - Pardubice: Havelkův průnik do šestnáctky skončil v náručí Vorla

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905