Liga a covid: závěr bez odkladů. Hrajte i s juniory, nebo kontumace | iSport.cz
16. června 2021 • 16:48

Liga a covid: závěr bez odkladů. Hrajte i s juniory, nebo kontumace

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Vondroušová bere stříbro! Benčičová ji ve finále udolala ve třech setech
Mladá Boleslav - Jablonec: Škoda využil šíleného zaváhání Štěpánka, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápasy první fotbalové ligy se od nové sezony kvůli případným karanténám budou odkládat jen do 25. kola. Pak budou muset týmy k utkání nastoupit, jinak prohrají kontumačně. Nasadit mohou jakékoliv hráče. Na tiskové konferenci o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže.„Když dojde k tomu, že na tým bude v prvních 25 kolech nařízena karanténa, utkání se odloží a budeme hledat termíny pro dohrání. Pokud by karantény byly uvrženy od 26. kola dál plus samozřejmě v nadstavbě, už bude docházet ke kontumacím, pokud by tým nenastoupil. Už není kam ty termíny posouvat,“ řekl na tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda.

Bude na klubech, koho by nasadily. „Musí to odehrát. Jestli s hráči širšího kádru, s juniorkou, to je samozřejmě jejich možnost a právo. Chceme, aby týmy udělaly maximum, aby se utkání odehrála. A aby tam nedocházelo k nějakým spekulacím nebo kalkulům,“ uvedl Svoboda.

Fanoušci Slavie slaví gól Ondřeje Lingra
Fanoušci Slavie slaví gól Ondřeje Lingra

LFA sáhla k úpravě především proto, aby nedošlo k něčemu podobnému jako v předminulé sezoně, kdy se nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil. „Naším primárním cílem a zájmem je udělat vše, aby se ročník dohrál kompletní. Myslím, že to všichni chápeme, byla na tom jednoznačná shoda,“ uvedl Svoboda.

„Navíc jsme v úplně jiné situaci než před půlrokem. Je tu možnost nechat proočkovat kádry, šance vyhnout se karanténám je výrazně vyšší, než byla. Rok a půl jsme to brali na svá bedra (jako LFA), organizovali jsme testování, dělali jsme týmům maximální podporu. Teď je třeba, aby k tomu přistoupily proaktivně,“ podotkl Svoboda.

Od nové sezony zřejmě bude moci do hlediště dorazit více fanoušků. „Dle informací, kterými disponuji, by měla být umožněna kapacita 50 procent stadionu. Za předpokladu, že lidé budou otestování, očkování nebo covid prodělali. Je to posun, teď jsme měli 25 procent,“ řekl Svoboda.

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

EURO 2021 (11. června - 11. července 2021)
Program a rozpis zápasů Pavouk play off Tabulky Česká soupiska

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud