SESTŘIH: Liberec - Slovácko 0:1. Gebre Selassiemu zkazil návrat Petržela

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Návrat Theodora Gebre Selassieho do Česka nevyšel úplně podle představ, jeho Liberec v prvním kole FORTUNA:LIGY prohrál na domácí půdě se Slováckem 0:1. Po půl hodině hry se trefil Milan Petržela, hosté potom hráli od 70. minuty bez vyloučeného Cicilii, ale i tak Slovácko poprvé v ligové historii veze z pod Ještědu tři body.

Domácí:

Hosté: 31. M. Petržela

Domácí: Knobloch – Fukala, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula (C) – Koscelník, Nečas (81. Faško), Havelka, Mészáros (46. Rondić) – Rabušic (71. Novotný), Jan Matoušek (62. Gembický).

Hosté: Bajza – Reinberk (84. Kalabiška), Šimko, Mich. Kadlec (C), Divíšek – V. Daníček, Mareček (56. Havlík) – M. Petržela (56. Navrátil), L. Sadílek, Holzer (65. Kohút) – Jurečka (65. Cicilia).

2499 diváků

Liberecký navrátilec a bývalý reprezentant Gebre Selassie nastoupil po více než devíti letech v české lize. Přestože většinu kariéry odehrál na pravém beku, trenér Hoftych ho nasadil na pozici defenzivního záložníka.

Kouč Slovácka Svědík po čtvrtečním utkání v Plovdivu udělal hned šest změn v základní sestavě, brankář Nguyen nemohl nastoupit kvůli tomu, že v Uherském Hradišti hostuje z Liberce. Mezi tyčemi ho zastoupil Bajza, v první půli však neměl žádnou větší práci.

Úvodní dějství přineslo jen minimum vyložených šancí a hned z té první udeřilo Slovácko. Po Holzerově přízemním centru se obtočil kolem protihráče Petržela a s pomocí lehké teče Gebre Selassieho otevřel skóre. Osmačtyřicetiletý křídelník dal svůj 52. gól v české lize.

Domácí trenér Hoftych poslal do druhé půle druhého útočníka Rondiče a Severočeši přidali. Do dobré šance se v 48. minutě dostal Nečas, ale branku netrefil. V 65. minutě Bajza vyrazil střelu střídající Gembického, který v pondělí oslaví 22. narozeniny.

Slovácko ani tentokrát v Liberci nedohrálo v plném počtu. Střídající Cicilia byl na trávníku necelých šest minut, když "sestřelil" Gebre Selassieho a rozhodčí Machálek ho rovnou vyloučil. Tým z Uherského Hradiště za posledních sedm ligových utkání v Liberci obdržel sedm červených karet a navíc v nich čelil stejnému počtu penalt.

Domácí sice měli v přesilovce územní převahu, ale k vyložené šanci se přes spolehlivou obranu Slovácka nedostali ani poté, co vyrazil podpořit ofenzivu i brankář Knobloch. Slovan v součtu s minulou sezonou nevyhrál v lize už šest utkání.

Klíčové momenty zápasu

Liberec - Slovácko: Porážku domácích neodvrátil ani Gebre Selassie, v závěru navíc viděl žlutou kartu

Liberec - Slovácko: Tlak Liberce se nekoná, Bajza nemá téměř žádnou práci

Liberec - Slovácko: Za obranou Slovácka se ocitl Novotný, k míči mu však kousek chyběl

Liberec - Slovácko: Cicilia sestřelil Gebreho a zaslouženě míří pod sprchy!

Liberec - Slovácko: Rabušic padá v pokutovém území, penalta se ale nepíská
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Slovácko: Na Bajzu to zkoušel Gembický, ani on ho ale nepropálil

Liberec - Slovácko: Koscelník Havlíka nepřetlačil, takže Bajza zasahovat nemusel

Liberec - Slovácko: Hned po přestávce mohl vyrovnat Nečas. bránu ale netrefil

Liberec - Slovácko: Divíšek kopl Meszárose do obličeje a viděl žlutou kartu

Liberec - Slovácko: Havelkova standardka k ohrožení brány nevedla

Liberec - Slovácko: Další žlutý faul Slovácka, tentokrát se provinil Mareček

Liberec - Slovácko: Slovácko se U nisy ujímá vedení, krásně se trefil Petržela!

Liberec - Slovácko: Zblokovaný pokus Holzera lapil pozorný Knobloch

Liberec - Slovácko: Agilní Holzer zatápí Libereckým dál, z dobré pozice však nevystřelil

Liberec - Slovácko: Ofenzivní výlet Kadlece skončil střelou, jež Knoblocha neohrozila

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905