Autor: šp
1
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V poklidu si Liberec držel vedení 1:0, Hradec byl mimo rytmus. Jenže přišla třiatřicátá minuta. Filip Havelka pronásleduje Adama Vlkanovu. Zničehonic naskočí na sáňky a domácího kapitána brutálním způsobem zezadu sejme. Osazenstvo hradecké lavičky bylo okamžitě na nohou, jelikož scéna se odehrála snad dva metry před ním, žádalo si červenou kartu, zatímco kapitán votroků skučel bolestí po drsné ráně do kotníku.

„Nechci přilévat olej do ohně, pro mě to pochopitelně byla červená karta. Navíc jsem na Adamově stulpně viděl krev. Zákrok to byl jednoznačně na vyloučení,“ řekl Koubek.

Tak to ostatně vnímali snad všichni na stadionu. Vyjma jednoho muže – Zbyňka Proskeho. Rozhodčí vytáhl – dost nepochopitelně - pouze žlutou kartu. Po logickém zásahu VAR následně i on změnil názor a libereckému záložníkovi předčasně ukončil utkání.

Hradec Králové - Liberec: Havelka šíleným šlapákem dojel Vlkanovu. Červená karta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

„Havča není zákeřný hráč. Věřil, že v souboji bude první. Asi to vyplynulo z přemotivovanosti,“ vysvětloval hostující trenér Pavel Hoftych.

Hradec hloupý zkrat vybláznil. Liberec v deseti nestíhal. Až do konce utkání se jen bránil a bránil. Stejně jako v předchozím kole, kdy byl v dvaapadesáté minutě vyloučen Theo Gebre Selassie. Jenže Hradec není Sparta. Před týdnem Letenští rozebrali oslabené Severočechy do šroubku, votroci zvládli „jen“ vyrovnat na 1:1.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905