SESTŘIH: Budějovice - Liberec 1:0. Severočeši se dál trápí, rozhodl Sladký

Autor: iSport.cz
2
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Českých Budějovic v 5. kole FORTUNA:LIGY porazili 1:0 Liberec, jediný gól zápasu dal v 18. minutě Martin Sladký. Svěřenci Pavla Hoftycha tak nadále čekají na vítězství a zůstávají na posledním místě tabulky. Dynamo má už druhou výhru a poskočilo na osmé místo.

Liberec přitom začal aktivněji a v úvodních minutách hrozil především z pravé strany. Nejprve po centru zprava hlavičkoval neúspěšně Rabušic, následně Koscelník poslal ostrý míč do pokutového území, ale českobudějovický brankář Vorel včas zasáhl.

Jihočeši hned z první nebezpečnější příležitosti skórovali. Pokus Basseye v 18. minutě ještě liberecký brankář Knobloch vyrazil, ale domácí pokračovali v akci. Po Hellebrandově centru z levé strany Sladký přetlačil Mészárose a hlavou skóroval. Pravý obránce si připsal první branku v dresu Dynama.

Vedoucí gól obrátil obraz hry. Dynamo výrazně ožilo a bylo nebezpečnější. Potvrdil to Mihálik, jehož střela ve 21. minutě skončila na břevně. Brankovou konstrukci do přestávky trefil také Brandner, který mířil do tyče. Liberec měl jednu velkou příležitost ke srovnání, po centru Gebre Selassieho hlavičkoval z dobré pozice Rabušic, ale těsně minul.

SESTŘIH: České Budějovice – Liberec 1:0. Gól Sladkého, Slovan stále bez výhry

Ve druhé půli se hra vyrovnala. Slovanu pomohla střídání, v ofenzivě se prosazovali hlavně nově příchozí Gembický, Frýdek, Tupta a Nečas. V 72. minutě mohl na druhé straně zvýšit střídající Tolno, který mířil do břevna.

Častěji však byli po změně stran v koncovce hosté. Gembický, Frýdek ani Nečas se ovšem nedokázali prosadit a střelu Gebre Selassieho zlikvidoval brankář Vorel.

V 88. minutě mohl na opačné straně výhru domácího týmu pojistit Hora, ale jeho velkou šanci chytil Knobloch. V nastaveném čase zachránil tři body pro Dynamo Vorel, který vyrazil gólovou šanci Nečase. Jihočeši porazili v lize Liberec po 15 zápasech a poprvé od listopadu 2008.

Domácí: 18. Sladký

Hosté:

Domácí: Vorel – Sladký, Talovierov, Králik (C), P. Novák – Čavoš, Hellebrand (79. Vais) – Brandner (60. Tolno), Hora, Mihálik (79. Mršić) – Bassey (86. Michal Škoda).

Hosté: Knobloch – Fukala (C), Chaluš, Purzitidis (56. Tupta, 80. Lehoczki), Mikula – Koscelník, Gebre Selassie, Faško, Mészáros (46. Gembický) – Rabušic (74. Nečas), Rondić (46. Ch. Frýdek).

České Budějovice – Liberec: Vorel perfektním zákrokem vychytal Nečase

České Budějovice – Liberec: Knobloch uspěl proti Horovi!

České Budějovice – Liberec: Faškova rána mířila na připraveného Vorla

České Budějovice – Liberec: Centr Nečase nevyužil Gembický

České Budějovice – Liberec: Další tyčka pro Dynamo. Tolno vyslal ránu na břevno

České Budějovice – Liberec: Rychlý brejk Slovanu, proti Frýdkovi zasáhl Vorel

České Budějovice – Liberec: Faškův pokus skončil daleko od levé tyče

České Budějovice – Liberec: Hellenbrandův pokus zneškodnil Milan Knobloch

České Budějovice – Liberec: Obrovská šance pro Dynamo, Brander nastřelil tyč!

České Budějovice – Liberec: Faul Jana Mikuly na Jakuba Horu muselo posoudit video

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905