25. srpna 2021 • 13:20

Olayinka do Kodaně nepřestoupí! Neprošel zdravotní prohlídkou

Vstoupit do diskuse
65
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Liga naruby ŽIVĚ: Španělé nadchli. Experti: Těžko je někdo přehraje, jsou favoritem na zlato
SESTŘIH: Španělsko - Itálie 1:0. Herní dominance La Roja a postup z prvního místa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petar Musa je na odchodu do portugalské Boavisty, Slavia řeší budoucnost Micka van Burena, o Davida Zimu je zájem v italské Serii A. To ale nemuselo být všechno. Dánská média v úterý informovala o zájmu tamního velkoklubu FC Kodaň o křídelníka Petera Olayinku. Zdroje serveru iSport.cz následně potvrdily, že měla v uplynulých hodinách dorazit do Edenu konkrétní nabídka na zhruba 3,5 milionu euro, tedy přibližně 91 milionů korun. Z transferu ovšem sešlo. Důvod? Olayinka neprošel zdravotní prohlídkou.Není to tak dlouho, co kolem Petera Olayinky kroužily celky z bundesligy. Mluvilo se především o zájmu Leverkusenu a Stuttgartu. Podobně těžké váhy v tuhle chvíli podle všeho ve hře nejsou, přesto je o pětadvacetiletého fotbalista za hranicemi nadále zájem.

Dánská média v úterý přišla se zprávou, že by Olayinku do svého kádru rád získal celek FC Kodaň. Zdroje redakce iSport.cz to potvrdily s tím, že do Edenu už měla dorazit dokonce oficiální nabídka. Její výše? Zhruba 3,5 milionu euro, tedy v přepočtu přes 90 milionů korun.

Je to výrazně méně, než si vedení českého mistra ještě před pár měsíci představovalo, v potaz je ale třeba vzít aktuální stav věcí. Olayinka má přetrvávající zdravotní problémy, v probíhající sezoně proto naskočil jen do tří utkání a na hřišti strávil pouze 87 minut.

Kodaň se snažila rodáka z Ibadanu nalákat na pohádkový plat, podle zákulisních zpráv mu nabídla roční příjem ve výši 670 tisíc euro. Tedy téměř 17,5 milionu korun! Navíc v čistém, po zdanění…

Už ve Slavii se Olayinka rozhodně nemá špatně, jeho měsíční příjem by měl lehce přesahovat hranici milionu korun. Přesunem na sever by si ovšem výrazně polepšil.

K tomu ovšem (minimálně v tuhle chvíli) nedojde. Podle informací iSport.cz totiž Olayinka z blíže nespecifikovaných důvodů neprošel zdravotní prohlídkou. To znamená jediné, transfer na sever je u ledu.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
65

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud