26. srpna 2021 • 10:57

Vzpomínky na titul i LM! Horváth s Bakošem založili speciální várku piva

Autor: iSport.cz, jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Večer je čeká klíčový zápas rozjeté sezony, v Bulharsku proti CSKA Sofia bojuje Viktoria Plzeň o postup do základní skupiny Konferenční ligy. Ještě před odletem splnili asistenti a klubové legendy Pavel Horváth s Markem Bakošem milou povinnost - v plzeňském pivovaru založili speciální várku piva, která vzpomíná na čtyři největší momenty úspěšné destiletky Viktorie.V rámci oslav 110. výročí od založení klubu vybrali fanoušci čtyři největší momenty klubové historie, které budou na výročních pivních plechovkách. Jde o první titul (jaro 2011), postup přes Kodaň do Ligy mistrů (léto 2011), gól Tomáše Wágnera do sítě CSKA Moskva (podzim 2013) a titul pro Čišu (jaro 2015).

Čtyři zmíněné momenty se dostanou na speciální edici plechovek, k nimž osobnosti západočeského klubu osobně založili várku piva. Na starost si to vzali současní asistenti trenéra prvního týmu Pavel Horváth a Marek Bakoš, za hráče přišel gólman Jindřich Staněk.

„Vše jsem řádně zkontroloval a je to v naprostém pořádku. Fanoušky čeká to nejlepší pivo,“ pravil během kontroly patron momentu zobrazující první mistrovský titul, při němž jako tehdejší kapitán zvedal po výhře nad ostavským Baníkem nad hlavu vítězný pohár. „Tenkrát celé město pohltila neskutečná euforie a jsem rád, že tento moment nechybí ve výběru,“ těšilo někdejšího vynikajícího záložníka.

Marek Bakoš, další plzeňská ikona z úspěšných sezon poslední dekády, přímo do varného kotle přidal potřebný chmel. „Je pro velkou ctí, že mohu být u založení této speciální várky piva pro naše fanoušky. Už se těším, až jim ho budeme moci nabídnout,“ uvedl hráč, jenž byl osobně u všech čtyřech vybraných momentů a je patronem postupu přes Kodaň do Ligy mistrů. „Byla to obrovská zásluha celého týmu. Hráli jsme proti Messimu či Ibrahimovičovi, krásně se na to vzpomíná.“

Gólman Jindřich Staněk zase připomněl branku Tomáše Wágnera, kterou Viktoria v sezoně 2013/14 porazila CSKA Moskva a ze třetího místa ve skupině Ligy mistrů postoupila do jarní fáze Evropské ligy. „Moc dobře si na tento gól vzpomínám, Viktorka zažila velké chvíle a úspěchy a pro mě osobně je velkou motivací, abychom něco podobného zažili také,“ přál si Staněk.

Kdy se várka piva dostane k fanouškům? „Speciální plechovky představíme před výročním zápasem, který nás čeká v polovině září. Právě před tímto utkáním půjde tato limitovaná edice do prodeje v celém západočeském regionu,“ upřesnil mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud