SESTŘIH: Liberec - Baník 0:2. Trefili se Fleišman a Almási, padly dvě červené

Autor: iSport.cz
5
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Baník vyhrál v 10. kole FORTUNA:LIGY v Liberci 2:0 a potvrdil velmi dobrou formu. O góly Ostravanů se postarali Jiří Fleišman a Ladislav Almási, Slovan hrál od 38.minuty v deseti bez vyloučeného Christ Tiéhiho. V závěru byl po dvou žlutých kartách vyloučen také Almási.

Liberec ve čtvrtém utkání pod trenérem Lubošem Kozlem poprvé prohrál a v tabulce mu patří 13. místo. Ostravští U Nisy naplno bodovali po více než 11 letech a zvítězili počtvrté z posledních pěti kol.

Liberec se pod trenérem Kozlem začal zvedat, ale Baník od první minuty naznačoval, že si přijel pro tři body. Už v osmé minutě zabíhal Klíma šikovně za obranu, ale rychlý pas nedokázal usměrnit z osmi metrů mezi tyče. Další šanci skórovat měl vzápětí Fleišman, ale tvrdou ránu dokázal brankář Knobloch skvělým zákrokem zlikvidovat.

Domácí se v ofenzivě prosazovali složitěji, ale přesto i oni měli možnost vstřelit vedoucí gól. Především Matouškova rána z 29. minuty přidělala Laštůvkovi hodně práce, ale zkušený brankář dokázal míč levou rukou vyrazit.

Významné pro další vývoj bylo vyloučení libereckého Tiéhiho ve 38. minutě za hrubý obranný zákrok, které si rozhodčí Machálek potvrdil při kontrole ze záznamu u obrazovky. Hned za pět minut dokázali hosté početní převahu využít ve vedoucí branku. Po odvráceném rohovém kopu napřáhl z 20 metrů Fleišman a propálil Knoblocha. Ostravský bek, který v sobotu oslavil 37. narozeniny, svůj zásah vzhledem k minulosti v libereckém dresu nijak výrazně neslavil.

Domácí se přes oslabení snažili zápas zvrátit a blízko k vyrovnání měl především střídající Purzitidis. Jeho dělovka ve slibné situaci na hranici šestnáctky ale skončila vysoko nad. Krátce poté hosté zápas rozhodli. Centr z pravé strany usměrnil v 63. minutě hlavou Almási a připsal si pátý gól v ligové sezoně.

Liberec ani poté neubral na bojovnosti, do hry poprvé zasáhla i posila Slovanu záložník Stoch, ale zdramatizovat závěr už Středočeši nedokázali. Domácím nepomohlo ani to, že také Ostrava po vyloučení Almásiho dohrávala v deseti.

Domácí:

Hosté: 43. Fleišman, 63. Almási

Domácí: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Jan Matoušek (61. Koscelník), Tiéhi, Havelka (74. Faško), Tupta (74. Stoch) – Rondić (61. Júsuf Hilál), Rabušic (41. Purzitidis).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – D. Buchta (46. de Azevedo), Kaloč (84. Jánoš), Tetour, Potočný (80. Juroška) – Almási, Jiří Klíma (55. Budínský).

Liberec - Baník: Fleišman propálil Knoblocha, 0:1

Liberec - Baník: Tiéhi šlápl Ndefemu na holeň, za což vyfasoval červenou kartu!

Liberec - Baník: Gebre Selassie hlavičkoval mimo

Liberec - Baník: Matouškovu jedovku vytáhl Laštůvka hokejově “vyrážečkou”

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905