SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 3:0. Jasná výhra, dva góly dal Dvořák

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Hradce Králové ve 12. kole první ligy porazili Teplice 3:0 a v tabulce se posunuli na šesté místo. Dva góly nováčka nejvyšší soutěže vstřelil Pavel Dvořák, jeden přidal Jakub Rada. Teplice po třetí prohře za sebou zůstávají předposlední a jejich nový trenér Jiří Jarošík stále marně čeká na první bod.

Hradci se v domácím azylu v Mladé Boleslavi daří. Neprohrál tam ani jeden ze šesti zápasů v této sezoně a jako jediný v ročníku dokázal v lize porazit Plzeň. Dnes si připsal dosud nejvyšší výhru po návratu mezi elitu.

Ze zápasu uplynulo jen 77 sekund, když Novotný poslal centr od levé postranní čáry, Vašulínovu hlavičku ještě brankář Grigar vyrazil, ale Dvořák zblízka hlavou doklepl míč do sítě. Prakticky přesně se tak opakovala situace z minulého kola, v němž tentýž hráč ve Zlíně otevřel skóre po 100 sekundách.

Ve 35. minutě hosté neuvěřitelně zkazili rozehrávku. Gólman Grigar před oslňujícím sluncem odběhl do stínu vedle branky a Čech vypíchl míč Fortelnému. Jeho střelu ještě Krunert zblokoval, ale Rada přes ležícího brankáře, který nestačil v čas zaujmout své místo, přidal druhou trefu.

SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 3:0. Lekce z produktivity, zářil Dvořák

Po změně stran dopravil míč do teplické sítě Vašulín, ale sudí Berka po dlouhé konzultaci s videorozhodčím gól neuznal pro ofsajd. Znovu si ověřoval situaci v 65. minutě, kdy teplický Moulis přepadl přes ruce vybíhajícího brankáře Fendricha. Rezek už si postavil míč na značku pokutového kopu, ale sudí penaltu odvolal.

Hosté se s nepříznivým vývojem nesmířili a byli mnohem nebezpečnější než v prvním dějství. Ale Fendrich svůj tým několikrát podržel. Nejvíce v 78. minutě, kdy skvěle vytáhl do růžku mířící Kodadovu střelu a v závěru si poradil i se střelou Peruánce Succara.

Video bylo v akci i na druhé straně hřiště a rozhodčí po Vondráškově strčení do Kodeše nakonec penaltu nařídil. Grigar sice v 85. minutě Dvořákovu střelu vyrazil, ale proti jeho dorážce byl bezmocný. Nejzkušenější hráč domácích vstřelil gól ve třetím zápase po sobě a pátý v této ligové sezoně.

Domácí: 2. P. Dvořák, 35. J. Rada, 84. P. Dvořák

Hosté:

Domácí: Fendrich – F. Čech, J. Král, Jakub Klíma – Mejdr, J. Rada (76. Kateřiňák), Kodeš (86. Soukeník), F. Novotný – P. Dvořák (90+1. Harazim), Vašulín (90+1. Kubala), Vlkanova (C).

Hosté: Grigar (C) – Hyčka, Chlumecký, Knapík, Vondrášek – Jukl (46. Mareček), Krunert – Kodad, Fortelný (59. Succar), Moulis (75. Černý) – Jan Rezek (75. J. Mareš).

Domácí: Vízek, Harazim, Kateřiňák, Leibl, Kubala, Prekop, Soukeník

Hosté: Němeček, Mareček, Succar, Mareš, Švanda, Hasil, Černý

Domácí: Mejdr, Kodeš

Hosté: J. Mareš

Ondřej Berka – Matěj Vlček, Tomáš Mokrusch

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Hradec Králové - Teplice: Sudí Berka odvolal penaltu na Moulise!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905