SESTŘIH: Baník – Olomouc 1:0. Pokorný vystřelil výhru parádními nůžkami

Autor: iSport.cz
3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole první ligy Olomouc 1:0. Vyrovnaný zápas s minimem šancí rozhodl na začátku 81. minuty povedenou střelou přes hlavu obránce Jakub Pokorný. Baník v lize s Olomoucí poosmé za sebou bodoval a na jaře podruhé zvítězil. Slezané si upevnili čtvrté místo v tabulce. Sigma nenavázala na minulou domácí výhru nad Mladou Boleslaví a je devátá.

Domácí: 81. J. Pokorný

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai (67. Jaroň), Kaloč, Kuzmanović (59. Jiří Klíma), Boula (59. D. Buchta, 90+3. Juroška), Falta – Almási.

Hosté: Stejskal – Chvátal (88. Poulolo), Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák (88. Zahradníček) – Breite, Zifčák (65. Navrátil), Daněk, P. González – Chytil (77. Růsek).

6151 diváků

Ostrava inkasovala v úvodních dvou jarních kolech šest gólů a zřejmě i proto trenéři po čtyřech měsících vrátili do brány zkušeného Laštůvku, který dlouho scházel pro zranění. Gólmani ovšem ve velké permanenci nebyli.

Především bojovný fotbal přinášel řadu soubojů o míč ve středu hřiště, o to méně ale střeleckých příležitostí. Domácí zahrozili ve 12. minutě po rohu Ekpaiem, ale jeho hlavičku vyškrábl nad Stejskal. Ekpai se dral do koncovky ještě jednou, když Ostrava postupovala v rychlém brejku kupředu, Boulův centr na malé vápno však odvrátila hostující obrana.

Olomouc v úvodní půli a vlastně v první hodině hry velkou šanci neměla. Zato pak dvě vyložené během necelé minuty. Nejprve v 63. minutě po Chvátalově centru hlavičkoval z malého vápna Beneš, ale domácí reflexivně na čáře spasil Laštůvka. Záhy po ostravském nedůrazu „vyplaval“ sám na vápně Zifčák, ale i jeho přízemní ránu před osamoceným Laštůvkou ostravský gólman lapil.

Baník se po minulé překvapivé domácí porážce 2:4 s Teplicemi opět moc neprosazoval a příliš tomu nepomohlo ani nasazení dalšího hrotového útočníka Klímy k Almásimu v průběhu hry.

Domácí neměli žádný tlak ani šance, přesto se 10 minut před koncem dostali do vedení. Už se zdálo, že hosté po rohovém kopu odolají hrozbě, ale pak se míč odrazil na Pokorného, který povedenými „nůžkami“ zhruba z 13 metrů trefil síť.

Sigma se pokoušela zachránit alespoň bod. Střídající Navrátil mířil nebezpečně k tyči, ale Laštůvka jeho ránu vytáhl.

Baník - Olomouc: Jedovku Navrátila vytěsnil Laštůvka

Baník - Olomouc: Wau! Pokorný udeřil nůžkami, 1:0

Baník - Olomouc: González s Chytilem si překáželi, výsledkem slabý pokus

Baník - Olomouc: Ndefo přízemní střelu pohlídal Stejskal

Baník - Olomouc: Laštůvka zneškodnil hlavičku Beneše i střelu Breiteho!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905