Jakub Konečný
Premium
3. dubna 2022 • 04:30

Horváth a Houštecký, nejen asistenti. Spojuje je trash-talk i pověrčivost

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Podívejte se na kontroverzní vítězství Borárose proti Medvedovskému na FABRIQ 2
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice, 2:1. Brňané srovnali stav série
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při nedělním šlágru budou spíš ve stínu, mimo ohnisko reflektorů. Přitom představují krky, které hýbou hlavami realizačních týmů Plzně a Slavie. Pavel Horváth a Zdeněk Houštecký jsou nejbližšími spolupracovníky Michala Bílka, respektive Jindřicha Trpišovského a mají na jejich rozhodnutí zásadní vliv. Dvě výrazné osobnosti jsou asistenty s rozšířeným polem působnosti a mocným mandátem, který ochotně uplatňují.Když Michal Bílek a Jindřich Trpišovský potřebují během zápasu něco zkonzultovat, obrátí se jako první na ně. Pavel Horváth a Zdeněk Houštecký jsou nadřízenému stále nablízku a k dispozici, na jejich pohledu záleží.

„Pavel i Zdeněk jsou asistenti, kteří mají koule. Mají svůj názor a nebojí se ho říct,“ říká k tomu Luděk Zelenka, bývalý spoluhráč obou pánů, které tudíž dobře zná. „Zažil jsem mraky asistentů - pochlebovačů, kteří byli spíš kamarádi hráčů a tlumili před nimi nálady hlavního trenéra. Ale Míša Bílek i Jindra Trpišovský vědí, že kolikrát potřebují protinázor, oponenturu. Horvy i Houšťa jsou prototypem takového asistenta. Mají na to pozici i náturu, aby se tak chovali.“

V Doosan Areně i v Edenu to funguje, protože se obě strany navzájem uznávají, na nic si nehrají. Ctí své role a vědí, kde je jejich místo. Horváth má v Plzni na starost hlavně standardní situace, Houštecký zase taktický rozbor soupeřů. Oba v tomto směru odvádějí perfektní servis.

„Je to o respektu asistenta k hlavnímu trenérovi,“ souhlasí Zelenka. „Zažil jsem ve Slavii duo asistentů Jarolím, Rada a hlavní trenér Cipro to neměl jednoduché, protože na obou bylo cítit, že mají ambice být hlavním koučem. Ještě složitější to měl stejný kouč v Teplicích, kde mu pan Hrdlička nadělil

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud