Jakub Konečný
Premium
3. dubna 2022 • 04:30

Horváth a Houštecký, nejen asistenti. Spojuje je trash-talk i pověrčivost

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink
Soukalová po předpremiéře svého filmu: Jsem vděčná za to, že jsem to nikdy nevzdala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při nedělním šlágru budou spíš ve stínu, mimo ohnisko reflektorů. Přitom představují krky, které hýbou hlavami realizačních týmů Plzně a Slavie. Pavel Horváth a Zdeněk Houštecký jsou nejbližšími spolupracovníky Michala Bílka, respektive Jindřicha Trpišovského a mají na jejich rozhodnutí zásadní vliv. Dvě výrazné osobnosti jsou asistenty s rozšířeným polem působnosti a mocným mandátem, který ochotně uplatňují.Když Michal Bílek a Jindřich Trpišovský potřebují během zápasu něco zkonzultovat, obrátí se jako první na ně. Pavel Horváth a Zdeněk Houštecký jsou nadřízenému stále nablízku a k dispozici, na jejich pohledu záleží.

„Pavel i Zdeněk jsou asistenti, kteří mají koule. Mají svůj názor a nebojí se ho říct,“ říká k tomu Luděk Zelenka, bývalý spoluhráč obou pánů, které tudíž dobře zná. „Zažil jsem mraky asistentů - pochlebovačů, kteří byli spíš kamarádi hráčů a tlumili před nimi nálady hlavního trenéra. Ale Míša Bílek i Jindra Trpišovský vědí, že kolikrát potřebují protinázor, oponenturu. Horvy i Houšťa jsou prototypem takového asistenta. Mají na to pozici i náturu, aby se tak chovali.“

V Doosan Areně i v Edenu to funguje, protože se obě strany navzájem uznávají, na nic si nehrají. Ctí své role a vědí, kde je jejich místo. Horváth má v Plzni na starost hlavně standardní situace, Houštecký zase taktický rozbor soupeřů. Oba v tomto směru odvádějí perfektní servis.

„Je to o respektu asistenta k hlavnímu trenérovi,“ souhlasí Zelenka. „Zažil jsem ve Slavii duo asistentů Jarolím, Rada a hlavní trenér Cipro to neměl jednoduché, protože na obou bylo cítit, že mají ambice být hlavním koučem. Ještě složitější to měl stejný kouč v Teplicích, kde mu pan Hrdlička nadělil

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud