Michal Kvasnica
Premium
2. února 2023 • 04:50

Posily na lavičku. Zima změnám nepřeje, velká trojka je vynechala

Autor: Michal Kvasnica, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Olayinka si na disciplinárku přišel pro trest. Vynechá pohár i Spartu
Třinec - Sparta: Forman nesmyslně sekl Adámka mezi nohy a dohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Těšili jste se o víkendu ve FORTUNA:LIZE na nové tváře? Na posily, o kterých šly v průběhu přípravy z klubů – jak jinak – jen ty nejlepší reference? V tom případě jste šli v pondělí do práce zklamaní, protože jste si jich moc neužili. Trenéři do základní sestavy vytáhli jen deset nováčků. Koučové silné pětky, tedy Slavie, Plzně, Sparty, Slovácka a Baníku, dokonce žádného. Experti se shodují, že důvodem je specifičnost soutěže a jen čtyři lednové týdny tréninku. „Sžívání se začíná i pouhým sledováním z lavičky,“ míní Vlastimil Palička. Samostatnou kapitolou jsou ale Letenští...Je to kolorit a taky trochu paradox. Transfer window, tedy přestupové okno, občas fanoušky zajímá víc než samotná soutěž. Řeší se spekulace, kvalita vyhlédnutých jmen, hledají se streamy z přípravných utkání. Načrtávají se pravděpodobné sestavy, sdílejí se sestřihy nejhezčích akcí, ti šikovnější příznivci se umějí dostat i k datovým reportům. A pak se o všem plká na sítích.

Buďme za to rádi, o tom je fotbal. O zábavě.

Jenže když tento několikaměsíční předkrm nemá finální efekt, čili přítomnost posil na trávníku v prvním ostrém zápase, přicházejí rozpaky. Někdy pochopitelné, jindy méně. Záleží na konkrétním případu a kontextu. A hlavně samozřejmě na výsledku soutěžní premiéry. Pokud jste ji zvládli, jste v klidu. Jestliže jste však hned na úvod klopýtli a nováčky nevyužili, vyvstává problém.

Krásně to lze demonstrovat na případech silné top trojky (pražských „S“ a Plzně), k nimž vzhledem k ambicím či ekonomické stabilitě řadíme i moravsko-slezské duo Slovácko a Baník.

Jindřich Trpišovský, Michal Bílek, Brian Priske, Martin Svědík ani Pavel Hapal nevyužili v základní sestavě jedinou zimní posilu, natož navrátilce z hostování.

„Česká liga je velmi

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud