SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:2. Boj hostů, Plavšičova nádherná rána nestačila

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce v 19. kole první ligy překvapivě zvítězili v Ostravě 2:1 a naplno bodovali po čtyřech zápasech. Hosty poslal do vedení ve 29. minutě jednačtyřicetiletý Tomáš Hübschman, který se stal nejstarším střelcem samostatné nejvyšší soutěže. V 83. minutě přidal pojistku Václav Sejk, v nastaveném čase už pouze snížil Srdjan Plavšič. Severočeši se posunuli na 12. místo neúplné tabulky, Baník po první jarní porážce zůstal devátý.

Ostrava odstartovala aktivně a hned v úvodních minutách Kuzmanovič protáhl brankáře Hanuše. Ještě větší příležitost však vzápětí nabídl svým zaváháním stoper Pojezný hostujícímu Sejkovi, který se dostal sám před Laštůvku, ale nabídnuté šance se zalekl a levačkou obstřelil gólmana i bránu.

Domácí se snažili tvořit hru a diktovat tempo a měli výrazně větší držení míče, přesto ve 29. minutě inkasovali. Po rohu se u bližší tyči dostal k míči Hübschmann a s přispěním teče domácího Klímy překonal Laštůvku.

Záložník Hübschman se ve věku 41 let a pět měsíců stal nejstarším střelcem v ligové historii. Dosavadní rekord držel Pavel Zavadil, jenž v srpnu 2019 za Opavu skóroval proti Jablonci ve 41 letech a třech měsících.

Tomáš Hübschman se stal nejstarším střelcem v historii FORTUNA:LIGY

Jabloneckým stouplo sebevědomí a ve 35. minutě měl další šanci Chramosta, ale prudkým volejem po přihrávce za obranu těsně minul.

Baník ke konci poločasu obnovil svou iniciativu a ve druhém poločase postupně soupeře přišpendlil k vápnu. Velká územní převaha ale negenerovala góly. I když třeba Cadu či Buchta měli na šestnáctce zajímavé pozice, jejich rány skončily vysoko nad.

V závěrečné čtvrthodině měli Ostravští až drtivý tlak. Ten však hosté ustáli a v 83. minutě podnikli protiútok do otevřené obrany, na jehož konci Sejk po přihrávce střídajícího Ikauniekse pohodlně skóroval do odkryté branky.

I když Slezané upadli do křeče, v nastavení je probral nádhernou dalekonosnou trefou Srb Plavšič. Na víc ale už Baníku nezbyl čas a doma podlehl Jablonci po pěti ligových duelech.

Domácí: 90+3. Plavšić

Hosté: 29. Ji. Klíma (vl.), 83. Sejk

Domácí: Laštůvka (C) – J. Juroška, Lischka, Pojezný, Šehić (76. Fleišman) – Mišković (61. Buchta), Kaloč – Cadu (76. Jaroň), Kuzmanović (87. Šín), Plavšić – Ji. Klíma (61. Mu. Tijani).

Hosté: Hanuš – Akpudje, Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović (72. Ikaunieks) – Sejk (90. D. Souček), Chramosta (84. Štěpánek).

Domácí: Hrubý, Ndefe, Fleišman, Frydrych, Sanneh, Boula, Bitri, Šín, Buchta, Tijani, Jaroň

Hosté: Surovčík, Štěpánek, Ikaunieks, Souček, Heidenreich, Surzyn, Pleštil, Patrák, Černák

Baník - Jablonec: Chramosta měl na noze pojišťovací branku

Baník - Jablonec: Lischkova kosa přejela Chramostu, sudí měl tasit červenou!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905