18. února 2023 • 17:00

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 2:2. Krásné góly domácích, z penalty se trefil Chytil

4
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čtyřgólovou přehlídku nabídl pod Ještědem souboj domácího Liberce s Olomoucí. Oba týmy se nakonec ve 20. kole nejvyšší soutěže rozešli remízou 2:2. Slovan sice vedl už ve druhé minutě po nádherné dělovce Lubomíra Tupty, ale Mojmír Chytil z penalty brzy srovnal. Obrat ve druhém dějství dokonal Jan Navrátil, domácí ale přeci jen z utkání vydolovali bod po další krásné ráně zpoza vápna. Konečný stav tak určil Lukáš Červ.

Hanáci i ve čtvrtém jarním kole remizovali, v nejvyšší soutěži pošesté za sebou bodovali a v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Liberec nevyhrál ani třetí letošní domácí ligové utkání a z osmého místa dál ztrácí na soupeře dva body.

Slovanu ze zdravotních důvodů scházelo několik hráčů a na pozici pravého halfbeka netradičně nastoupil Ghali. Domácí vyrukovali v obvyklém rozestavení s třemi stopery, naopak Sigma tentokrát v úvodu vsadila na pro ni poslední dobou nezvyklý čtyřobráncový systém.

Severočeši v předchozím kole při domácí porážce 0:1 se Slováckem doplatili na zahazování šancí, dnes ale udeřili už po minutě a půl. Sláma odvrátil rohový kop jen za vápno, odkud se položil do míče Tupta a povedeným volejem otevřel skóre.

Na opačné straně Chytilovu přízemní střelu k tyči vytáhl brankář Vliegen. Ve 14. minutě Preislerův centr z úhlu překvapivě skončil na břevně hostující branky a po odraženém míči se zblízka neprosadil Olatunji.

Ve 20. minutě Hanáci srovnali. Vliegen ve vápně fauloval Navrátila a Chytil penaltu s přehledem proměnil. Reprezentační útočník potvrdil sedmou brankou v ligové sezoně pozici nejlepšího týmového střelce.

Olomoučtí už v úvodním dějství přišli o zraněného útočníka Růska, kterého v 36. minutě vystřídal Matoušek. V nastavení první půle Vraštil po odehrání míče ostře fauloval domácího Ghaliho a sudí Křepský ho nejprve rovnou vyloučil. Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu ale svůj původní verdikt přehodnotil a olomouckému stoperovi udělil jen žlutou kartu.

Po přestávce trenér Sigmy Jílek poslal na trávník Poulola místo Zifčáka a změnil rozestavení na tři stopery. V 53. minutě zahrál domácí Prebsl ve vápně rukou, pokutový kop se ale nepískal. Za dvě minuty už Sigma otočila stav. Na Slámův centr z levé strany si naběhl Navrátil a zblízka překonal Vliegena. Bývalý hráč Slovanu skóroval v jarní části sezony podruhé.

V 68. minutě hlavičkoval po rohu Valenta jen do Trefila a navíc se bolestivě srazil s hostujícím Chytilem, který chvíli nato musel střídat. Severočeši zvyšovali tlak a na konci 78. minuty vyrovnali. Zpoza vápna napřáhl Červ a střelou do středu branky pod břevno překonal Trefila. Domácí záložník se stejně jako Navrátil prosadil na jaře podruhé.

Liberec se tlačil za vítězným gólem, hosté už ale odolali. Olomouc se Slovanem bodovala podesáté z posledních 11 vzájemných ligových duelů, na konci listopadu s ním ale prohrála 1:4 v domácím poháru. Severočeši zvítězili v jediném z posledních pěti kol.

Domácí: 2. Tupta, 78. Červ

Hosté: 20. Chytil, 55. Navrátil

Domácí: Vliegen – Prebsl, Plechatý (C), Purzitidis – Ghali (46. Rondić), Frýdek (60. Doumbia), Valenta (90+1. Varfolomejev), Červ (90+1. Polyák), Preisler – Tupta, Olatunji (60. M. Kozák).

Hosté: Trefil – Vraštil, Beneš (C), Sláma (83. Zmrzlý) – Zifčák (46. Poulolo), Navrátil, Breite, Zorvan, Ventúra (71. Greššák) – Růsek (36. Jak. Matoušek II), Chytil (71. Zlatohlávek).

Domácí: Bačkovský, Lehoczki, Varfolomejev, Doumbia, Polyák, Mészáros, Rondić, Kozák

Hosté: Digaňa, Zlatohlávek, Zmrzlý, Poulolo, Hadaš, Matoušek, Greššák, Pokorný

Domácí: Vliegen

Hosté: Breite, Vraštil, Zlatohlávek

Křepský – Dobrovolný, Vyhnanovský; VAR: Starý, AVAR: Vodrážka

Stadion U Nisy, Liberec

1458 diváků

Liberec - Olomouc: Červ perfektní střelou zpoza vápna srovnal na 2:2!

Liberec - Olomouc: Navrátil si skvěle naběhl na Slámův centr a otočil na 2:1 pro Sigmu!

Liberec - Olomouc: Hosté chtěli penaltu, Prebsl si zřejmě nastřelil vlastní ruku

Liberec - Olomouc: Vraštil za drsný skluz na Ghaliho nejdřív dostal ČK, po přezkumu jen ŽK

Liberec - Olomouc: Chytil penaltu bezpečně proměnil, 1:1!

Liberec - Olomouc: Navrátil skvěle ukradl míč a přepadl přes Vliegena, penalta!

Liberec - Olomouc: Preislerův centr spadl na břevno! Olatunjiho ránu vykopl Vraštil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905