SESTŘIH: Boleslav - Budějovice 2:2. Hosté dvakrát srovnali a mají bod

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 21. kole první ligy remizovali doma 2:2 s Českým Budějovicemi. Skóre otevřel ve 13. minutě Vasil Kušej, ve 43. minutě srovnal z penalty Benjamin Čolič. V 58. minutě znovu poslal domácí do vedení Vojtěch Kubista, v 78. minutě ale uzavřel skóre Martin Králik.

Středočeši ztratili body s dnešním soupeřem po čtyřech zápasech v nejvyšší soutěži a jsou na sedmém místě. Dynamo bodovalo druhé kolo po sobě a venku v lize po čtyřech utkáních, v neúplné tabulce mu patří 12. příčka.

Mladá Boleslav byla v prvním poločase lepším týmem, stejně jako před týdnem při výhře proti Hradci Králové (1:0) hrozila především útočná dvojice Kušej, Ladra. Po několika nadějných akcích vyslal ve 13. minutě Mareček do úniku Kušeje, jenž obešel gólmana Janáčka a zakončil do prázdné brány. Člen reprezentačního výběru do 21 let navázal na trefu z minulého kola a v pátém ligovém zápase dal druhý gól.

Střelec branky mohl záhy připravit druhý zásah pro Ladru, který sám před Janáčkem přestřelil. Českobudějovické trenérské duo Nikl, Zápotočný sáhlo ještě před pauzou do sestavy, Mršiče nahradil Zajíc. Přesto opět mohli zvýšit domácí, Ladra ale další ideální Kušejův pas poslal jen do tyče.

Krátce před koncem poločasu přišla ojedinělá šance hostujícího celku. Suchomel zahrál rukou ve vápně a sudí Batík nařídil po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop. Šeda sice vystihl směr střely, na Čoličův pokus ale nedosáhl a bosenský obránce vstřelil premiérovou branku v ligovém ročníku.

Domácím vrátil vedení po necelé hodině hry Kubista. Letní posila Středočechů si na hranici vápna zpracovala míč a přesnou střelou na přední tyč vstřelila třetí ligový gól v sezoně.

Vyrovnaný druhý poločas jinak mnoho šancí ke skórování nenabídl. Až v 78. minutě gólman Šeda po centru z rohového kopu podklouzl a Králik hlavou trefil odkrytou bránu. Kapitán Dynama se prosadil poprvé od úvodního kola a utkání proti Pardubicím.

Duel Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi skončil nerozhodně poprvé od října 2020 a šesti zápasech. Středočeši doma v lize potřetí v řadě nevyhráli, v Lokotrans Aréně ale uspěli v roli hostujícího celku před týdnem proti Hradci Králové.

Domácí: 13. Kušej, 58. Kubista

Hosté: 44. Čolić, 78. Králik

Domácí: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (65. Dancák), D. Mareček (79. Žitný), Fulnek (59. Tomič) – Kušej (59. Ekpai), Ladra (79. Mil. Škoda).

Hosté: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – M. Čermák (75. Čavoš), J. Hora I – Mršić (34. Zajíc), P. Hellebrand (75. Čmelík), Adediran (64. Potočný) – Mic. Škoda (64. Jak. Matoušek I).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905