Expert o šlágru: Plzeň má pomalé obránce, škoda... Skvělý tah Slavie

Autor: Jonáš Bartoš, inf
2
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

V sobotním klání o čelo FORTUNA:LIGY uštědřila Slavia svému rivalovi těžký direkt. Plzeň svalila 2:1 a v průběžné tabulce odskočila obhájci titulu na čtyři body. Čím soupeře přelstila, co naopak nefunguje ve výběru trenéra Michala Bílka? „Šlo o utkání dvou rozdílných stylů. Ani jeden ale nelze zatracovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro deník Sport a iSport.cz fotbalový trenér a expert Miroslav Jirkal.

Proč Slavia v sobotu tolik dominovala?
„Utkání mělo tempo, intenzitu, bylo se na co dívat. Šlo o utkání soupeřů dvou rozdílných stylů, viděli jsme převahu Slavie. Měla hodně hráčů nahoře, všechno tlačila do ofenzivy. Plzeň se naopak držela úsporného režimu, kdy se brání, využívá brejků a standardek. Čekala na šanci, která přišla, tím ještě víc umocnila svou obranu na hlídání těsného vedení.“

Nebylo z pohledu Plzně až ostudné, že vypadal zápas tak jednostranně? Rozdíl v kvalitě hráčů by neměl být tak velký…
„Je to pravda, vrcholilo to ve druhé půli. Dvacet, dvacet pět minut po přestávce se Plzeň vůbec nemohla dostat k odraženým míčům, neměla balon pod kontrolou. Pasivitou umožnila Slavii velký tlak. Plzeň ale takovou taktiku zvolila. Bránila v šestičlenné řadě, kdy byl Kopic vpravo, Mosquera vlevo. Pro soupeře je tohle nepříjemné. Plzeň tím zavřela strany, v první půli jí to hodně pomáhalo, Slavia se nemohla dostat do vápna soupeře jinak, než centry z hloubky, to Plzeň zvládala. Plzeň si myslela, že ve druhé půli to bude to samé, ale Slavia výborně přeskupila zálohu. Oscar se Ševčíkem zezadu, Lingr zepředu, tahle trojice byla po přestávce stěžejní, všichni to odehráli výborně, konstruktivně, především oni se podíleli na otočení skóre.“

Plzeň hrála bez balonu a čelila extrémnímu tlaku, což její hráče vyčerpalo, je to tak?
„Plzeň hrála zezadu s tím, že přijde okamžik, kdy začne sama soupeře tlačit, ale k tomu po přestávce nedošlo. V první půli mohla několikrát navýšit vedení, pak se k tomu vůbec nedostala. Pro Plzeň je škoda, že

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905