Štěpán Filípek
Premium
13. března 2023 • 04:40

Bitva o TV práva: silná konkurence a miliony navíc. LFA chystá tendr

Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Léta připomínal poklidný rybník někde na jihu Čech, jehož hladina se čeří jen neznatelně. Teď se ale může trh s televizními fotbalovými právy v tuzemsku změnit v rozbouřené moře. Nebo alespoň jezero… Do boje o televizní práva na fotbalovou ligu od sezony 2024/25, který má splnit klubům přání získat cca 300 milionů či víc korun, hodlá výrazně zasáhnout nový zájemce - CANAL+. Rozjíždí se vysoká hra, jaká tady ještě nebyla!Chceme víc peněz, tak nám je dejte! Jasný vzkaz vysílají tuzemské kluby sdružené v Ligové fotbalové asociaci (LFA), která spravuje jejich televizní a marketingová práva. A už počítají, na kolik si nově přijdou. Především slávistický boss Jaroslav Tvrdík, jenž mediálně téma televizních práv rozehrává nejvíce.

„Přinese fotbalu 250 možná až 300 procent stávajícího finančního plnění. Jsem z toho nadšen,“ řekl o výběrovém řízení LFA. Dřívější odhad jejího šéfa Dušana Svobody zněl cca 300 milionů korun za sezonu.

Dosud to bylo od společnosti Pragosport zhruba 150 milionů korun za ročník, s navýšením při dvouletém prodloužení kontraktu po sezoně 2021/22 a dalšími náklady na výrobu ligového obsahu.

Pokud by suma za práva měla stoupnout třeba až trojnásobně, znamenalo by to, že byla výrazně podhodnocena - nebo že jsou taková očekávání nereálná. Pro navýšení nicméně hovoří zostřená konkurence, která se poprvé utká v tendru. Ten LFA vypíše nejspíš v květnu poprvé v historii.

I v souvislosti s již vyhlášeným výběrovým řízením na práva na hokejovou extraligu od příští sezony do ročníku 2027/28 to bude celkově mela, kterou Česko ještě nezažilo. „Bude to nejtvrdší boj v historii, všichni jsou z toho nervózní,“ říká insider z mediálního a marketingového prostředí.

Zálusk na nejvyšší fotbalovou soutěž má

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
5

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud