Jan Vacek
Premium
15. března 2023 • 04:40

HKČ: trojitý postrach. Spartě pomohl Friis, lepší chemie i jiné rozestavení

Autor: Jan Vacek, inf
Vstoupit do diskuse
6
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: kocovina a málo pohybu. Po Polsku přišlo vystřízlivění
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 3:4p. Ostravané jdou do semifinále! Opět rozhodl Mueller
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou tři. Každý z nich vám dokáže ublížit jiným způsobem. Ovšem vždy tvrdě a nekompromisně. Ofenzivní trojzubec Lukáš Haraslín, Jan Kuchta a Tomáš Čvančara rozpoutal ve druhé polovině sezony hotové inferno. Svými góly a asistencemi táhnou Spartu vzhůru, soupeři je povětšinou nedokážou ani přibrzdit, natož úplně zastavit. „V ofenzivě jsme teď mnohem lepší,“ usmívá se trenér Brian Priske. K dobré náladě má rozhodně důvod.Do výkopu sobotního zápasu na Baníku chybělo několik desítek minut. Útočné trio Lukáš Haraslín, Jan Kuchta a Tomáš Čvančara se chystalo u masérů a neskrývalo dobrou náladu. „Dnes dáme gól všichni,“ hlásili směrem k členům realizačního týmu.

A svému slovu dostáli. Tedy téměř. Čvančara s Kuchtou se trefili, první jmenovaný dokonce dvakrát. Jen Haraslín vyšel naprázdno, když dvě vyložené šance zahodil. Ale vykoupil se asistencí na první Čvančarův zářez na 2:0. Ve Vítkovicích se tak podával další důkaz o tom, v jaké formě a pohodě se tenhle triumvirát nachází.

„Dostávají se do šancí a pak je i dokážou proměnit,“ konstatuje někdejší vynikající útočník a expert deníku Sport Vladimír Šmicer.

Letenští ve druhé polovině sezony odehráli zatím sedm mačů a pouze proti Mladé Boleslavi se stalo, že by se na své útočníky nemohli po střelecké stránce spolehnout. Jinak jsou to manévry. Čvančara se trefil už sedmkrát, Kuchta pětkrát a Haraslín třikrát. To v součtu dělá 62,5 procenta kompletní jarní produkce Sparty.

Kuchta s Čvančarou? Uvědomili si, že můžou uspět jen společně, říká Kotal
Video se připravuje ...

„Naše ofenzivní složka hry je teď mnohem údernější. Propojení mezi hráči je lepší, cítí se na svých postech komfortněji. Naši tři útočníci navíc dávají spoustu gólů,“ oceňuje Priske.

Ještě v závěru podzimu při tom takové dělostřelbě nic nenasvědčovala. I když Pražané závěr první části ročníku dohrávali už v tomto setupu, ofenzivní trio tolik nevyčnívalo. Po přechodu na variantu 3 – 4 – 3 měli totiž Priske se svými kolegy jiné preference.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud