SESTŘIH: Pardubice - Jablonec 2:0. Domácí v baráži, ale zranil se Nita

Autor: Jiří Fejgl
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

První úkol splněn. Pardubičtí fotbalisté mají jistotu, že fotbalové ligy nesestoupí přímo, ale zahrají si baráž s jedním z druholigistů. Pomohla jim k tomu výhra 2:0 nad Jabloncem ve skupině o záchranu a výsledky konkurentů – Zlína a Brna.

Před pár dny byly dole, o bod se Zlínem, který by mnohé řešil, přišly pár minut před koncem po šílené minele gólmana Florina Nity. Najednou jim tuze hrozil přímý pád z ligy. Po vítězství nad Jabloncem je vše jinak.

„Jsem strašně šťastný, ale je to jen první krok. Ten druhý je na nás. Pardubice jsou můj klub, jsem tady od U12,“ radoval se Vojtěch Sychra, střelec první branky. Ta byla nakonec vítězná, pro domácí však bylo důležité, že skórovali i podruhé, když se prosadil kapitán Pavel Černý. V minulých utkáních totiž měli po brance výpadky, což se událo i v duelu se Zlínem, který srazil tým na kolena.

„Byli jsme rozsekaní, ale druhý den jsme přišli na stadion a zase muselo svítit sluníčko. Kluci nám hodně pomohli,“ vykládal trenér Kováč. V souboji s Jabloncem, už zachráněným, se to potvrdilo. „Dali jsme do toho všechno. Po poločase jsme měli u některých čísla 200 metrů ve sprintu, šest a půl kilometru naběháno, což je brutální,“ doplnil.

Přesto tu potíž je – a opět se týká Nity. Rumun byl (samozřejmě) ve startovací sestavě, tentokrát byl bezchybný, například volej střelce Jana Chramosty lapil bravurně. Jistý byl i při centrech, prostě klasika. Jenže nedochytal. Pár minut před poločasem si zranil rameno a po přestávce nastoupil Jakub Markovič. O půli navíc střídal lídr zálohy Michal Hlavatý, kterému se motala hlava, špatně viděl.

„Věříme, že budou v pořádku,“ pronesl Kováč. Bude to potřeba, jde o klíčové muže. Baráž se hraje příští týden ve čtvrtek a v neděli.

Domácí: 8. Sychra, 26. Černý

Hosté:

Domácí: Nita (46. Markovič) – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Darmovzal – Sychra (74. Tischler), Janošek, Hlavatý (46. Vacek), Pikul (74. Helešic) – Černý (C) (82. Krobot).

Hosté: Hanuš – D. Štěpánek, Král, D. Souček – Polidar, Šulc, Hübschman (C) (46. Kratochvíl), Považanec, Černák (81. Patrák) – Sejk, Chramosta (46. Surzyn).

Domácí: Vacek, Šimek, Tischler, Koukola, Jeřábek, Krobot, Helešic, Huf, Markovič

Hosté: Surovčík, Ikaunieks, Kratochvíl, Podzimek, Heidenreich, Surzyn, Nykrín, Patrák, Akpudje

Domácí: Vacek

Hosté: D. Štěpánek

Berka – Vlček, Šimáček.

CFIG Arena, Pardubice

4 143 diváků

Důležité okamžiky zápasu:

Pardubice - Jablonec: Domácí jdou zaslouženě do vedení, prosadil se Sychra, 1:0!

Pardubice - Jablonec: Černák měl na noze vyrovnání, bránu ale přestřelil

Pardubice - Jablonec: Břevno, břevno, gól! Černý poslal svůj tým do trháku, 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905