SESTŘIH: Teplice - Plzeň 1:0. Trápení Viktorie na úvod, rozhodl Trubač

16
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Hned první kolo nové sezony FORTUNA:LIGY přineslo překvapení, Teplice porazily na svém stadionu Plzeň 1:0! Jediný gól utkání dal z penalty Daniel Trubač. Viktoria tak nevstoupila do nové klubové éry s rakousko-švýcarskými vlastníky ideálně, navíc se jí v první půli zranil kapitán Lukáš Hejda.

Třetímu týmu minulého ročníku nejvyšší soutěže nevyšla obnovená premiéra pod trenérem Miroslavem Koubkem, který s Viktorií získal v sezoně 2014/15 titul a do klubu se vrátil po bezmála osmi letech. Teplice zdolaly dnešního soupeře po osmi ligových zápasech a navázaly na vydařený konec uplynulého ročníku. Domácí neporazitelnost prodloužili „Skláři“ na pět utkání.

Oba týmy prošly letní přípravou bez porážky a i do dnešního duelu vstoupily sebevědomě. Viktoria mohla jít do vedení už ve třetí minutě, Jemelka a následně Durosinmi ale po rohových kopech těsně minuli. Na druhé straně zahrozil rovněž po rohu Radosta a k prvnímu zákroku donutil Staňka po 20 minutách skákavou střelou Chaloupek.

Klíčový moment utkání nastal ve 26. minutě. Fila se prodral přes dva bránící hráče až do pokutového území, kde ho podrazil Hejda a sudí Černý nařídil penaltu. Tu střelou po zemi doprostřed brány proměnil Trubač, pro něhož to byla 14. ligová trefa v kariéře. Plzeňský kapitán Hejda navíc o deset minut později odkulhal ze hřiště a v sestavě ho nahradil při ligové premiéře liberijský reprezentant Dweh, čerstvá posila z druholigového Vyškova.

Viktoria se i po změně stran jen velmi ztěžka dostávala před Grigarovu bránu. Plzeňskou ofenzivu nerozhýbalo ani trojité střídání z 57. minuty a příchod nejlepšího týmového střelce z minulé sezony Chorého.

„Skláři“ na rozdíl od loňského vzájemného duelu v prvním kole (2:2) náskok udrželi. I díky tomu, že Durosinmi čtvrthodinu před koncem z hranice vápna přestřelil. Další šanci už si ale favorit proti 12. celku minulé sezony nevypracoval, nepomohla mu ani převaha v rohových kopech (14:2). Západočechům tak nevyšel úvodní soutěžní zápas po příchodu rakousko-švýcarských majitelů.

Domácí: 28. Trubač

Hosté:

Domácí: Grigar – Chaloupek, Knapík, Mičević – Radosta, Jukl, Trubač (C) (81. Havelka), L. Mareček, Urbanec – Gning (90. Vachoušek), Fila (71. Jásir).

Hosté: Staněk – Řezník, Hejda (C) (36. Dweh), Jemelka, Sýkora (74. Mosquera) – Kalvach, Květ (57. Traoré) – Kopic (57. Chorý), Vlkanova (57. Bucha), Jirka – Durosinmi.

Domácí: Mucha, Krsmanović, Bílek, Havelka, Jásir, Vachoušek, Křišťan, Hora, Dramé

Hosté: Hranáč, Kliment, Vydra, Traoré, Chorý, Mosquera, Bucha, Šulc, Dweh, Holík, Jedlička

Teplice - Plzeň: Chaloupkovu ránu ze druhé vlny zneškodnil Staněk

Teplice - Plzeň: Fila vyškolil Sýkoru a došel si pro Hejdův faul. Penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.