Jonáš Bartoš
14. srpna 2023 • 13:36

První zužování kádru v Plzni: Květ se dohodl na hostování v Turecku

Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za Plzeň naskočil do základu na ligový úvod v Teplicích (0:1), kde mu zápas nesedl a navíc se nepříjemně zranil. Další utkání Roman Květ (25) v nejbližší době na západě Čech nepřidá. Viktoria v pondělí odpoledne oficiálně potvrdila informace deníku Sport a serveru iSport.cz, že klapla dohoda v tureckém Sivassporu. Domluveno je roční hostování s následnou opcí.Pětadvacetiletý ofenzivní záložník si poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá. V pondělí bylo dotaženo jeho hostování v nejvyšší turecké soutěži, kde bude oblékat dres Sivassporu.

„Romanovo herní vytížení není v tuto chvíli takové, jaké by si on sám přál. Navíc přišla velmi zajímavá nabídka a on projevil zájem vyzkoušet si působení v zahraničí. Domluvili jsme se tedy na ročním hostování. Jde o velmi kvalitního hráče, kterého budeme samozřejmě pečlivě sledovat a držíme mu palce, aby se mu v Turecku dařilo,“ sdělil na klubovém webu sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář. 

Květ přišel do Plzně v zimě z Bohemians, jako posilu si jej velmi přál Michal Bílek. Blýskl se dvěma góly proti Budějovicím, pak už ale na své ideální výkony nenavázal. Postupně vypadl ze sestavy a aktuálně je prvním hráčem, kterého se v Plzni týká zužování kádru.

Podle informací deníku Sport a iSport.cz byl hráč už minulý týden v Turecku, dostal svolení od klubu, aby si vyřešil nové angažmá. Zájem projevil Sivasspor, osmifinalista uplynulého ročníku Konferenční ligy. Jednání šla rychle a vyvinula se dle představ hráče i obou klubů. Výsledkem je již zmíněné roční hostování a opcí.

Květ s mužstvem nebyl na nedělním zápase v Budějovicích. Trenér Koubek mu minulý týden sdělil, že vzhledem k nízkému hernímu vytížení si může hledat mužstvo na hostování. Ve hře byly celky z Kypru, Řecka nebo i Česka, nakonec ale zvítězila turecká varianta.

Vysoký záložník doplatil v Plzni na značnou konkurenci, která ho odstavila z užší rotace. Nový trenér Miroslav Koubek s ním během přípravy počítal, dokonce ho nasadil do základu v prvním kole FORTUNA:LIGY v Teplicích. Tam mu ale zápas stejně jako celé Plzni nevyšel, navíc střídal kvůli zranění šlachy. V dalších týdnech úplně vypadl z trenérových plánů, zvlášť, když se uprostřed chytili Ibrahim Traoré a stálice Lukáš Kalvach a Pavel Bucha.

Mizivý výhled na pravidelné hraní v Plzni vyřešil hráč s agentem dohodou s jiným klubem. Květ má po angažmá v Příbrami, Bohemians a Plzni před sebou první zahraniční angažmá.

Plzeň má v kádru 24 hráčů do pole a čtyři gólmany. Vedení klubu čeká, jak dopadnou předkola a zda se povede kvalifikace do podzimní fáze Konferenční ligy. Pokud mužstvo postoupí, kádr velmi pravděpodobně zůstane široký, Plzeň má navíc aktuálně sedm zraněných hráčů. V případě vypadnutí z Evropy by ale na soupisce došlo k zásadnějšímu řezu.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud