SESTŘIH: Slovácko - Zlín 1:0. Domácí už jsou třetí, rozhodl Havlík

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slovácka porazili v sedmém kole první ligy Zlín 1:0 a bodovali počtvrté za sebou. Regionální derby rozhodl v 74. minutě Marek Havlík. Tým z Uherského Hradiště se posunul na třetí místo neúplné tabulky, „Ševci“ venku prohráli i čtvrtý zápas v sezoně nejvyšší soutěže a klesli na poslední příčku, kterou sdílí se stejným počtem bodů i shodným skóre s Jabloncem.

Do branky Slovácka se na poslední chvíli postavil Fryšták, který nahradil náhle zdravotně indisponovanou jedničku Heču. V úvodu byl ale bez práce, neboť jeho spoluhráči si vytvořili velkou územní převahu, kterou ale pozorná zlínská obrana ustála bez úhony.

První šance na změnu skóre se zrodila překvapivě právě před Fryštákem. Po jednom z ojedinělých útoků hostů se v 17. minutě ke střele z hranice šestnáctky dostal Janetzký a poslal míč těsně nad.

Slovácku v rozhodujících momentech chyběla přesnost finální přihrávky nebo moment překvapení, který by rozhodil dobře organizovanou defenzivu Zlína. Poločas tak skončil nejen bez branek, ale i bez vyložených šancí.

Druhá půle odstartovala nebezpečným brejkem hostujícího Vukadinoviče, ale poté především Slovácko hledalo skuliny v hostující obraně. V 55. minutě po Trávníkově kolmici Valenta pálil těsně nad, o chvíli později protáhl gólmana Dostála tvrdou ranou střídající Kim Sung-pin.

V 74. minutě Trávník pronikl před šestnáctku Zlína, posunul míč na Havlíka, který přesnou střelou k tyči ze zhruba 20 metrů otevřel skóre a připsal si druhou branku v ligovém ročníku. Navýšit vedení a definitivně potvrdit výhru Slovácka mohl dvakrát Kalabiška, jenže jednou trefil břevno a jednou ho vychytal Dostál.

Slovácko i tak těsný náskok udrželo a doma v nejvyšší soutěži porazilo Zlín popáté za sebou bez inkasovaného gólu.

Domácí: 74. Havlík

Hosté:

Domácí: Fryšták – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Doski – Valenta (59. Kim), Havlík – Holzer (72. Kalabiška), Trávník (81. Siňavskij), Petržela (59. Mihálik) – Vecheta (81. Srubek).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Černín (64. F. Žák), Janetzký – Vukadinović (81. E. Ndiaye), Tkáč (81. Kovinić), Slončík (46. Y. Dramé) – Fantiš.

Domácí: Mihálik, Brandner, Srubek, Kalabiška, Kim, Siňavskij, Mezihorák

Hosté: Rakovan, Čelůstka, Žák, Hrdlička, Hellebrand, Dramé, Číž, Ndiaye, Bartošák, Kovinić

Domácí: M. Kadlec, Srubek

V. Zaoral – K. Hájek, J. Hurych | VAR: M. Zelinka | AVAR: M. Podaný

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

6325 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Slovácko – Zlín: Kalabiška v rozhodující chvíli podklouzl, jeho střelu Dostál vyrazil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905