SESTŘIH: Bohemians - Baník 1:1. Drama na konci. Šín trefil bod

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Bohemians v rámci 8. kola FORTUNA:LIGY v Ďolíčku remizovali s Baníkem 1:1. V prvním poločase se vyznamenal ostravský Jiří Boula, který vyslal ve 27. minutě dělovku na Jedličkovu bránu. Brankář Bohemians dokázal míč dobrým zákrokem vytěsnit na břevno. V 80. minutě se prosadil obránce Bohemians Antonín Křapka. Robert Hrubý poslal do vápna načechraný bochánek a Křapka hlavou míč uklidil za Letáčkova záda. Ostravský Matěj Šín naskočil do utkání v 86. minutě a zařídil ostravským bod. Po minutě na trávníku střelou na zadní srovnal na konečných 1:1.

Hostující útočník Tanko se během předzápasové rozcvičky zranil a na hrotu ho v základní sestavě Baníku nahradil Slovák Almási. Nigerijský autor tří gólů v ligové sezoně se pak přece jen dostal do hry jako náhradník v 72. minutě. V brance Bohemians poprvé v ročníku nastoupil Jedlička, jemuž bylo prodlouženo hostování z Plzně.

První větší šanci si v souboji sousedů v tabulce po 20 minutách hry vytvořili domácí, ale Puškáč hlavičkoval o kousek vedle. O chvíli později Jedlička tečoval Boulovu dalekonosnou ránu na břevno a Almási z dorážky poslal míč mimo. Branku na druhé straně netrefil přízemní ranou ani Dostál. Před pauzou ještě Jedlička vyrazil Kubalův pokus.

Na druhý poločas za Bohemians naskočil do hry Matoušek a ofenzivu "Klokanů" oživil. Při nadějném úniku si ale ukopl míč a po hodiny hry zase přestřelil. Baník zahrozil v 75. minutě, kdy pokus nevýrazného Ewertona vyrazil Jedlička.

V 80. minutě domácí otevřeli skóre. Hrubý ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a Křapka hlavou překonal gólmana Letáčka. Stoper Bohemians vstřelil premiérovou branku v ligové sezoně.

"Klokani" ale náskok neudrželi. Střídající Šín po několika sekundách na trávníku převzal míč od Tanka a střelou na zadní tyč vyrovnal. V ligovém ročníku se trefil podruhé. Vršovický tým doma v nejvyšší soutěži neporazil ostravského soupeře pošesté za sebou.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905