SESTŘIH: Olomouc - Dynamo ČB 2:1. Obrat favorita, Sigma dál třetí

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Olomouce v 8. kole FORTUNA:LIGY potvrdili proti Českým Budějovicím roli favorita a zvítězili 2:1. Výhra se ale nerodila lehce, Dynamo šlo zásluhou pěkné kombinace a zakončení Jiřího Skaláka ve 20. minutě do vedení. Ještě do poločasu ale přišel obrat. Nejprve srovnal nejlepší střelec Hanáků Lukáš Juliš, který se pátým gólem dotáhl na kanonýra soutěže Lukáše Haraslína, následně otočil vývoj zápasu Jan Navrátil. Olomouc tak i po tomto kole bude třetí.

Jihočeši přijeli na Hanou bez útočníka Ondráška, který si odpykával trest za červenou kartu. Úvodní dvacetiminutovka se hrála bez větších šancí a zatímco Sigma svůj první náznak nepřetavila ani ve střelu, hosté hned nato dobře sehráli brejkovou situaci. Alli naservíroval míč na hranici vápna Skalákovi a ten ranou do horní části branky překonal Macíka. Bývalý reprezentant si při jubilejním 150. ligovém startu připsal první gól v českobudějovickém dresu.

Domácí mohli odpovědět po pár sekundách, jenže po Pospíšilově rohu hlavičkoval Vraštil mimo. Sigma se dočkala vyrovnání ve 33. minutě. Breite našel ve vápně Juliše, který si pas zpracoval a po zemi uklidil míč k tyči. Osmadvacetiletý útočník skóroval už popáté v ligovém ročníku a dělí se o vedení v tabulce kanonýrů.

Obrat mohl přijít záhy z kopačky Vodháněla, který ale přestřelil. Hosté museli už do poločasu střídat, Hubínka nahradil Hellebrand. Sigma si po vyrovnání vytvářela zajímavé situace a v 41. minutě otočila skóre. Breite vypálil z voleje zpoza vápna a šťastně trefil Navrátila, který míč jen lehce tečoval ke vzdálenější tyči. Do přestávky pak ještě Juliš trefil tyč.

Po změně stran měl na noze pojistku Vodháněl, který se řítil sám na Janáčka, ale v úniku selhal. Jihočeši po delší době výrazněji zahrozili v 68. minutě, kdy se Adediran zbavil Beneše, ale jeho střelu z úhlu kryl Macík, chytající 50. zápas v české lize. Neujala se ani na druhé straně nabídka Zmrzlého, míč jen proletěl malým vápnem.

Ani v nastavení domácí výhru nepojistili. Nejprve Zifčákovu střelu Janáček vyrazil a následně se zaskvěl při dorážce Ventúry z malého vápna, kterou vytěsnil na tyč a roh. Hanáky to ale nemuselo mrzet, tři body už udrželi. Vyhráli i čtvrtý domácí zápas ligové sezony a Dynamo porazili potřetí za sebou. Jihočeši venku v nejvyšší soutěži už 15 utkání nezvítězili.

Domácí: 33. L. Juliš, 41. Navrátil

Hosté: 20. Skalák

Domácí: Macík – Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C) (83. Kramář) – Vodháněl (90+1. Zifčák), Pospíšil, Zorvan (71. Ventúra), Navrátil (83. Israel) – L. Juliš (90+1. Fortelný).

Hosté: Janáček – Broukal (69. Osmančík), L. Havel (C), Králik, Trummer – Hubínek (39. P. Hellebrand), Čermák – Šigut (85. Suchan), Skalák (85. V. Hora), Alli – Adediran (69. Zajíc).

Olomouc - České Budějovice: Juliš při chuti, tentokrát však trefil pouze tyčku

Olomouc - České Budějovice: Je vyrovnáno, Juliš se trefil přesně k tyči, 1:1!

Olomouc - České Budějovice: Šok pro domácí, Skalák krásnou střelou otevírá skóre. 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905