24. září 2023 • 17:25

Pochod sparťanů do Edenu: skandování v metru i doprovod policie

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
24
TOP VIDEA
Kaderka: buldozer bez opozice, co šel proti legendám. Ustojí skandál?
Vrtkavá práce trenéra. V této sezoně skončila už skoro polovina ligových koučů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradiční pochod je minulostí, teď už pojďme na zápas! Několik stovek fanoušků fotbalové Sparty se odpoledne vydalo z Václavského náměstí pěšky a metrem k vršovickému stadionu pražského rivala Slavie. Od 18:00 se v Edenu hraje očekávané derby. Ke stadionu v Edenu příznivci Sparty dorazili za dohledu desítek policistů a členů antikonfliktního týmu kolem 17:00. Situaci po celou dobu monitoroval i policejní vrtulník. Žádné incidenty policie při průvodu nezaznamenala, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Průběh jsme sledovali ONLINE.V čele průvodu sparťanští fanoušci nesli plachtu a nápisem Pražská Sparta, vybaveni byli i bubnem a skandovali, slyšet byla mimo jiné protislavistická hesla. Cestu ke stadionu si fanoušci zkrátili metrem, kterým dojeli z centra města do stanice Želivského a odtud pokračovali pěšky k Edenu. Policisté jim cestou připomínali, že je zakázáno zakrývat si obličej a používat pyrotechnik.

Rybanský již dříve informoval, že na průběh zápasu dohlédne několik stovek příslušníků z pořádkové, dopravní a cizinecké policie a přítomni budou i členové antikonfliktního týmu, kriminalisté a policisté z pořádkových jednotek.

Policisté také upozornili fanoušky, že před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Vzhledem k omezeným možnostem parkování apelovali na fanoušky, aby nejezdili na zápas autem, případně využili záchytná parkoviště na okraji metropole a v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu.

ONLINE PŘENOS - Přípravy na derby
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
AC Sparta Praha AC Sparta Praha SK Slavia Praha SK Slavia Praha
Obnovit
Zprávy ze dne 24. 9. 2023
17:02
24. 9. 2023
SK Slavia Praha

Sestava Slavie pro derby, v základu je s kapitánskou páskou Jan Bořil.

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
15:31
24. 9. 2023
SK Slavia Praha

Rušno už začíná být také ve Vršovicích, před Edenem zápas vyhlížejí první fanoušci Slavie.

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
9:09
24. 9. 2023
SK Slavia Praha

Tribuna Sever vydala před derby instrukce pro fanoušky Slavie na stadionu, chystají se choreografie i jednotný dress code.

Vstoupit do diskuse
24

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud