24. září 2023 • 17:25

Pochod sparťanů do Edenu: skandování v metru i doprovod policie

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
24
TOP VIDEA
Kaderka: buldozer bez opozice, co šel proti legendám. Ustojí skandál?
Vrtkavá práce trenéra. V této sezoně skončila už skoro polovina ligových koučů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradiční pochod je minulostí, teď už pojďme na zápas! Několik stovek fanoušků fotbalové Sparty se odpoledne vydalo z Václavského náměstí pěšky a metrem k vršovickému stadionu pražského rivala Slavie. Od 18:00 se v Edenu hraje očekávané derby. Ke stadionu v Edenu příznivci Sparty dorazili za dohledu desítek policistů a členů antikonfliktního týmu kolem 17:00. Situaci po celou dobu monitoroval i policejní vrtulník. Žádné incidenty policie při průvodu nezaznamenala, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Průběh jsme sledovali ONLINE.V čele průvodu sparťanští fanoušci nesli plachtu a nápisem Pražská Sparta, vybaveni byli i bubnem a skandovali, slyšet byla mimo jiné protislavistická hesla. Cestu ke stadionu si fanoušci zkrátili metrem, kterým dojeli z centra města do stanice Želivského a odtud pokračovali pěšky k Edenu. Policisté jim cestou připomínali, že je zakázáno zakrývat si obličej a používat pyrotechnik.

Rybanský již dříve informoval, že na průběh zápasu dohlédne několik stovek příslušníků z pořádkové, dopravní a cizinecké policie a přítomni budou i členové antikonfliktního týmu, kriminalisté a policisté z pořádkových jednotek.

Policisté také upozornili fanoušky, že před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Vzhledem k omezeným možnostem parkování apelovali na fanoušky, aby nejezdili na zápas autem, případně využili záchytná parkoviště na okraji metropole a v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu.

ONLINE PŘENOS - Přípravy na derby
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
AC Sparta Praha AC Sparta Praha SK Slavia Praha SK Slavia Praha
Obnovit
Zprávy ze dne 24. 9. 2023
12:25
24. 9. 2023
 

Deník Sport a web iSport.cz před derby oslovil hned devítku fotbalových expertů. Kdo vyhraje a kdo může třaskavý duel rozhodnout? Projděte si odpovědi ve velké ANKETĚ>>>

Experti před Derby pražských S
Zprávy ze dne 24. 9. 2023
11:41
24. 9. 2023
 

Trenér Arisu Limassol Alexej Špilevski vytáhl před derby hodně zajímavé téma. „Nikdy jsem neviděl tým s tak vysokými hráči, jako má Sparta. Hráli jsme proti basketbalistům,“ řekl poté, co jeho tým inkasoval třikrát po standardce. Vzdušná dominance je něco, na co budou Letenští spoléhat i v Edenu. V průměru mají v poli o 2,5 centimetru vyšší tým než domácí, Slavia ale přesto vyhrává podobný počet vzdušných soubojů. Sparta z nich ale na rozdíl od rivala dává góly. Více o výškovém srovnání dnešních soupeřů ZDE>>>

 

 

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
10:50
24. 9. 2023
 

Auty, rohy, přímáky a penalty. Ačkoliv si každý od největšího tuzemského zápasu přeje hlavně kvalitní fotbal, derby pražských „S“ budou opět ovládat standardní situace. Na ně spoléhají zejména aktuální mistři, kteří v minulé sezoně schytali v Edenu potupných 0:4. Z debaklu se nyní budou chtít Letenští poučit. Recept na úspěch z jarních bojů znají. Vždyť hned pět z šesti branek, které Slavii pod Brianem Priskem nasázeli, přišlo po standardkách. Více v pořadu Retgen.

VIDEO
Video se připravuje ...
Zprávy ze dne 24. 9. 2023
9:09
24. 9. 2023
SK Slavia Praha

Tribuna Sever vydala před derby instrukce pro fanoušky Slavie na stadionu, chystají se choreografie i jednotný dress code.

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
8:55
24. 9. 2023
 

Dnešní den je plný derby zápasů po celé Evropě.

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
8:40
24. 9. 2023
 

Kdo v derby zazáří? Na koho bude největší tlak? A jaká esa mají oba kouči v rukávech? „Cítím, že slávistickým trumfem může být Schranz,“ říká ve speciálním díle podcastu Liga naruby redaktor deníku Sport a webu iSport.cz Michal Kvasnica: Další leitmotiv nedělního derby? Sparťanský kapitán Ladislav Krejčí, který ve čtvrtek v Evropské lize proti Arisu dva góly dal, ale také dva zavinil. Poslechněte si celý díl.

VIDEO
Video se připravuje ...
Zprávy ze dne 24. 9. 2023
8:35
24. 9. 2023
 

Fotbalisté Slavie a Sparty jsou v lize lehce odskočení. Bodově i kvalitou. Síla by ještě nabobtnala, kdyby se oba týmy spojily. O to se pokusili experti, které oslovila redakce deníku Sport. Bývalí hráči a trenéři pražských „S“ vybrali před dnešním derby v Edenu ideální sestavu složenou ze svěřenců Briana Priskeho a Jindřicha Trpišovského. Podívejte se, na koho jednotlivé osobnosti ukázaly>>>

 

 

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
8:20
24. 9. 2023
 

Na průběh derby mezi Spartou a Slavií v pražském Edenu budou dohlížet stovky policistů. Ohlášený pochod fanoušků z Václavského náměstí doprovodí ke stadionu ve Vršovicích příslušníci pořádkových jednotek společně s kolegy z antikonfliktního týmu. O chystaných opatřeních na webu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Zároveň vyzval návštěvníky derby, aby k cestě na zápas využili městskou hromadnou dopravu, protože parkovací kapacity v okolí stadionu jsou omezené.

Zprávy ze dne 24. 9. 2023
8:00
24. 9. 2023
 

Vítejte u online přenosu k přípravám na dnešní derby Slavia - Sparta. Budeme vám v průběhu dne přinášet informace k sledované fotbalové bitvě, kterou vyvrcholí 9. kolo FORTUNA:LIGY. Na co se také můžete těšit?

  • 15:30 začne pochod fanoušků Sparty směrem k Edenu
  • 17:30 startuje Studio iSport.cz k derby s Luďkem Zelenkou a Jiřím Saňákem, moderuje Martin Vait
  • 18:00 výkop zápasu ve vyprodaném Edenu

Vstoupit do diskuse
24

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud