SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:0. Krásně se trefil Havlík, domácí jsou třetí

2
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Slovácka porazili v 16. kole první ligy Ostravu 2:0 a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení ve 29. minutě Marek Havlík a v 71. minutě přidal pojistku Rigino Cicilia. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve čtvrtém zápase po sobě, naopak Baník prohrál třetí z posledních čtyř duelů nejvyšší soutěže a je na sedmé příčce.

Od úvodních minut se ve výborné kulise hrál oboustranně pohledný a útočný fotbal s přímočarou snahou o zakončení. První šanci si vytvořili domácí, když Havlík vyslal po levé straně do brejku Jurošku, který v plném sprintu přestřelil Letáčkovu branku.

Baník nezaostával v rychlosti akcí, ani v kombinaci. V 10. minutě se proháčkoval Šín až před Heču, ale nezvládl finální přihrávku. O osm minut později vystihl Tanko špatnou malou domů Doskiho, jenže gólman Heča sebral Tankovi míč přímo z nohy a ubránil čisté konto.

Slovácko reagovalo na mírnou herní převahu hostů v této fázi rychlými kontry a centrovanými míči. Po jednom z nich ostravská obrana nedůsledně míč odkopla jen k Havlíkovi, který z třinácti metrů zakroutil střelu přímo do horního růžku a šestým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Hosty inkasovaná branka citelně srazila a závěr poločasu jednoznačně patřil Slovácku. Dvě vyložené domácí šance zahodili Cicilia a Trávník.

V 51. minutě se po dalším rychlém protiútoku dostal do zakončení Petržela, jenže ani on nepřekonal Letáčka. Po následném rohu zachránilo Baník břevno po Reinberkově střele.

Hosté těžko hledali recept, jak vzdorovat nápadité hře domácího mužstva. To se nakonec uklidňujícího druhého gólu dočkalo, když Kadlecův centr z levé strany hlavičkující Cicilia v 71. minutě umístil přesně k tyči. Vytáhlý útočník se v ligovém ročníku trefil podruhé.

V pohodě hrající Slovácko si v závěru bez větších potíží náskok pohlídalo a ostravského soupeře v nejvyšší soutěži porazilo poprvé po třech zápasech.

Domácí: 29. Havlík, 71. Cicilia

Hosté:

Domácí: Heča – Reinberk, M. Kadlec (C), Daníček, Doski (74. Holzer) – Trávník (82. Hofmann), Havlík – Petržela (63. Siňavskij), Valenta, P. Juroška (74. Kalabiška) – Cicilia (82. Vecheta).

Hosté: Letáček – Ndefe (72. Kaloč), Frydrych (C), Pojezný, Kpozo – Boula – Buchta (82. Madleňák), Kubala, Rigo (72. J. Juroška), Šín (62. Ji. Klíma) – Tanko (72. Almási).

Domácí: Srubek, Holzer, Hofmann, Fryšták, Kohút, Vecheta, Brandner, Kalabiška, Kim, Mihálik, Siňavskij

Hosté: Šehić, Grygar, Klíma, Juroška, Kaloč, Madleňák, Blažek, Almási, Fadairo, Markovič

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905