Michal Kvasnica
Premium
28. listopadu 2023 • 18:15

Ewerton v kleštích. Baník ho chce koupit, jenže na tahu je Slavia

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do konce kalendářního roku si Slavia může Ewertona za určitou finanční kompenzaci stáhnout z Ostravy zpátky. Stejně jako před rokem Srdjana Plavšiče či před dvěma lety Sparta stopera Davida Lischku. Ta jediná k tomuto kroku sáhla. Pokud se v Edenu rozhodnou Brazilce v Baníku ponechat, stráví technik i jaro ve Slezsku a FCB na něj bude moci uplatnit opci. V současnosti to však vypadá tak, že Slavia se pokusí Ewertona v zimě prodat do zahraničí. Nabídky jsou.Ewerton už je hráčem Baníku! Takovým titulkem Ostrava na konci června oznamovala příchod Brazilce na roční hostování s opcí. K tomu, aby se stal opravdu jejím hráčem „natvrdo“, je však ještě daleko. Díky důvěře kouče Pavla Hapala se totiž dostal do podobné formy, jakou disponoval před dvěma roky v Mladé Boleslavi, kde za celou sezonu 2021/22 nasbíral 11+6.

Proto je o něj zájem. Nejen na Bazalech, ale i v zahraničí. Do Edenu létají dotazy z venku, situace připomíná rok starý příběh Srdjana Plavšiče. Srb se tehdy rovněž vyšvihl do výborné fazony, řešil lukrativní nabídky z Číny či Ázerbájdžánu, ale kvůli těhotné ženě se rozhodl zůstat ve Slezsku. Do polského Rakówu Čenstochová přestoupil až v létě.

U Ewertonovy story je rozdíl v tom, že Baník na něj má opci. Tu může uplatnit na jaře do určitého data, jako to naposledy udělal například s Eldarem Šehičem z Karviné nebo Jiřím Letáčkem z Pardubic. Jenže to vše jen za předpokladu, že si šestadvacetiletého technika do

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud