Radek Špryňar
Premium
30. listopadu 2023 • 16:45

Boss Pardubic: Kováč má (zatím) důvěru. Hlavatého jednou zmrzačí

Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obtěžkaní třemi porážkami v řadě a sesunem na barážovou pozici v Pardubicích řeší, co dál a jak dál. Hlavní výstup zní: trenér Radoslav Kováč má důvěru. Zatím… „Čekají nás tři klíčová kola. Potřebujeme uhrát co nejvíce bodů a pak všechno vyhodnotíme,“ říká Vít Zavřel, sportovní ředitel aktuálně čtrnáctého celku FORTUNA:LIGY.Jakoby se proti Pardubicím svět spiknul. Téměř pravidelně vyseknou zajímavý fotbalový kus, ale body bere konkurence. I proto, že místní eso Michal Hlavatý na vlastní kůži zažívá speciální pozornost soupeřů. Někdy až dalece za hranou pravidel… „Šikovné kreativní hráče přece musíme chránit, ne? Tihle Kodešové (kapitán Hradce) a spol. nám jednou Hlavatého zmrzačí,“ rozčiluje se Vít Zavřel. V zimě bude mít co dělat, aby svůj klenot v klubu udržel.

Třikrát v řadě jste prohráli a spadli na barážovou pozici. Co s tím?
„Snažíme se zůstat pozitivní, ale samozřejmě si uvědomujeme, jak strašně jsme si zkomplikovali život. Na konci října jsme jeli s výhrou z Českých Budějovic a měli jsme před sebou zápasy se Zlínem, v Mladé Boleslavi a v Jablonci. Měli jsme o nich jinou představu, chtěli jsme odskočit do klidnějších vod. Aby se nám lépe dýchalo a abychom každé utkání nehráli pod tlakem jako celou minulou sezonu. Bohužel jsme to nezvládli. Postupně se nám ze hry vytrácí lehkost, automatismy… Kluci pracují, kabinu máme dobrou, ale neúspěchy s naším mladým kádrem jednoduše zahýbaly.  Do problémů nás dostal domácí zápas se Zlínem, pak jsme logicky nebodovali venku. Přitom v Jablonci jsme mohli třikrát odskočit na 2:0, nakonec neproměníme ani penaltu. Pak neodkopneme balon a dostaneme na 1:1. Takové situace nás ničí. Ale pozor,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud