SESTŘIH: Plzeň - Zlín 3:0. Zářil Šulc, jde do čela tabulky střelců

19
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Plzeňští fotbalisté porazili v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY Zlín 3:0. Utkání pozorně sledoval trenér reprezentace Ivan Hašek. Západočeši se poprvé radovali po skvostném přímém kopu Jhona Mosquery. Ve druhém poločase Kolumbijec přihrál Pavlu Šulcovi, který z malého pokutového území navyšoval na 2:0. Tři minuty před koncem se opět z bezprostřední blízkosti prosadil třiadvacetiletý útočník a navýšil na konečných 3:0. Šulc se navíc s 11 góly osamostatnil na čele tabulky ligových střelců.

Viktoria si na čtvrté Slovácko v neúplné tabulce vytvořila už desetibodový náskok, ale tým z Uherského Hradiště má k dobru nedělní zápas s vedoucím obhájcem titulu Spartou. Zlínští nebodovali po dvou kolech a zůstali na 14. příčce.

Plzeňští v nejvyšší soutěži zdolali "Ševce" posedmé za sebou. Zlínští venku prohráli počtvrté v řadě a mimo svůj stadion získali pouze pět z celkových 18 bodů v ligové sezoně.

Domácí v úvodu až na nepřesnou Červovu střelu výrazně neohrozili branku Zlína. Hned z první příležitosti ale ve 20. minutě otevřel skóre Mosquera výstavní střelou z přímého kopu. Kolumbijský křídelník se v ligovém ročníku trefil potřetí.

Plzeňské vedení mohl rychle navýšit Šulc, ale po samostatném úniku z úhlu trefil jen nohy Dostála. Zlínský gólman dál držel moravské mužstvo, když zneškodnil střely Mosquery či Chorého. Na druhé straně brankář Jedlička při prvním těžším zákroku vychytal Slončíka. Pojistku Viktorie nepřidal ani Chorý a v další vyložené šanci opět pouze napálil pozorného Dostála.

Západočeši se dočkali dalšího gólu hned v 48. minutě. Akci Chorého a Mosquery zblízka trochu šťastně zakončil Šulc a poprvé v ligové sezoně se trefil doma. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník přidal svou jedenáctou branku v sezoně v 87. minutě pohotovou ranou po rohovém kopu a Chorého přihrávce.

Plzeňští doma vyhráli teprve druhý z posledních pěti ligových duelů, ale Zlín před svými fanoušky porazili posedmé za sebou.

Důležité momenty z utkání:

Plzeň – Zlín: Chorý sklepnl balon na Šulce a ten druhým gólem zvýšil na 3:0

Plzeň – Zlín: Kouč národního týmu Ivan Hašek byl přítomný na tribuně

Plzeň – Zlín: Cadu předal balon Šulcovi, tomu skórovat zabránil Kolář s Dostálem

Plzeň – Zlín: Střelu Mosquery protečoval do sítě Pavel Šulc a zajistil vedení 2:0

Plzeň – Zlín: Stanislav Dostál podržel svůj tým, když zblízka vychytal Chorého

Plzeň – Zlín: Šulc šel sám na branku hostů, Dostál jeho střelu dokázal vykopnout

Plzeň – Zlín: Jhon Mosquera parádní trefou ze standardky otevřel skóre, 1:0

Domácí: 20. Mosquera, 48. Šulc, 87. Šulc

Hosté:

Domácí: Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Mosquera (63. M. Vydra), Kalvach, Kopic, Červ (63. Traoré), Cadu – Šulc (89. Sýkora), Chorý (89. Kliment).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Černín, J. Kolář, Čelůstka (70. Pidro) – Vukadinović (59. Načkebia), Bužek, Janetzký (59. Nombil), Slončík, Bartošák (C) (70. Schánělec) – Ikugar (78. Fantiš).

Domácí: Baier, Tvrdoň, Paluska, Sýkora, Kliment, Vydra, Traoré, Řezník, Souaré, Dweh, Metsoko

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905