CELÝ SESTŘIH: Derby bez vítěze. Slavia remizovala s Bohemians

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1905 1:1
Michal Šmíd z Bohemians a Milan Škoda ze Slavie se během derby v Edenu ocitli i v nefotbalové pozici.
Karel Piták ze Slavie zpytuje svědomí po zahozené šanci v derby s Bohemians.
Krisztián Tamás ze Slavie byl ve vzdušném souboji s Janem Moravcem z Bohemians důraznější a také úspěšnější.
Fanoušci Slavie si připravili choreo, kterým vzdali hold zesnulým legendárním fanouškům červenobílých barev.
Fanoušci Bohemians 1905 si připravili na derby se Slavií vtipné choreo.
Fotbalista Slavie Jan Mikula odchází ze hřiště po derby s Bohemians s hlavou v dlaních. Zápas skončil nerozhodně 1:1.
Radost v podání hráčů Bohemians poté, co Matúš Mikuš vyrovnal v derby se Slavií na konečných 1:1.
23
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Ročník 2014/15
Začít diskusi (0)
Fotbalisté Slavie přišli o výhru nad Bohemians v samotném závěru. Oslabení domácí dlouho odolávali a drželi vedení 1:0 po brance Vukadinoviče, v 89. minutě ale z přímého kopu na konečných 1:1 srovnal Mikuš.

Skóre otevřel v 55. minutě srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který byl ale tři minuty nato vyloučen a hosté přesilovku využili v 89. minutě, kdy se trefil z přímého kopu Slovák Matúš Mikuš. "Klokani" bodovali na hřišti Slavie po šesti zápasech a zůstali v tabulce třináctí. Domácí ukončili sérii tří porážek a poskočili na jedenácté místo.

Přestože v první půli gól nepadl, diváci se nenudili. Hlavními postavami byli oba brankáři, kteří v minulosti oblékali dres soupeře. Domácí Berkovec musel poprvé zasahovat v deváté minutě, kdy vyrazil Radovu střelu.

Větší šanci ale měli za dalších pět minut slávisté. Hostující Škerle nechtěně přizvedl dlouhý nákop za sebe, kam si naběhl domácí Vukadinovič, ale Zlámal jeho samostatný únik zlikvidoval.

Video placeholder
Celý sestřih: Slavia - Bohemians 1905 1:1 • TViSport

Červenobílí hodně hrozili rychlými brejky, po jednom z nich se souboj mezi Zlámalem a Vukadinovičem opakoval a srbský záložník neuspěl ani z úhlu. Když už pak domácí dostali míč do sítě, odpískal sudí Baézovi ruku. V 21. minutě zničehonic zahrozili "klokani". Po rohovém kopu hlavičkoval Bartek a Berkovec se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil.

Za chvíli vybojoval Škoda zdánlivě ztracený balon pro Pitáka, ale ten z pozice okolo penaltového puntíku pálil mimo. Pak Zlámal vytáhl nad břevno Tamásův přímý kop a chytil i Škodovu hlavičku.

Slávisté otevřeli skóre až deset minut po přestávce. Vukadinovič znovu postupoval sám na Zlámala a do třetice už nezaváhal. Připsal si první ligový gól v dresu Pražanů, celkově druhý v české nejvyšší soutěži a ukončil 278 minut trvající čekání svého týmu na gól. Bohemians se zlobili na rozhodčího Příhodu, že předtím neodpískal údajný faul na jejich kapitána Jindřiška.

Hned za tři minuty po vedoucí trefě musel Vukadinovič předčasně pod sprchy. U lajny fauloval Radu a sudí mu rovnou ukázal červenou kartu. V 63. minutě Rada hlavičkoval ve vápně a marně reklamoval, že jeden ze slávistů zahrál rukou.

Bohemians v přesilovce zatlačili domácí před jejich pokutové území a domácí kouč Beránek posílil defenzivu. V 74. minutě nastoupil ke své obnovené premiéře ve Slavii navrátilec Švec. Krátce nato zůstal na malém vápně úplně volný hostující Šmíd, ale hlavičkoval jen slabě. Když už se zdálo, že domácí výhru udrží, postavil se v 89. minutě k přímému kopu Mikuš a přesnou střelou přes zeď srovnal.

22. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 55. V. Vukadinovič - 89. Mikuš. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Hrabovský. ŽK: Baéz, Mikula, Tamás - Moravec, Jindřišek, Bratanovič, Šírl, Mosquera. ČK: 58. V. Vukadinovič (Slavia). Diváci: 8019.

Slavia: Berkovec - Mikula, Bílek, Deli, Tamás - Baéz, R. Hrubý (69. Dostál) - V. Vukadinovič, Piták, Zmrhal (74. Švec) - Milan Škoda (85. Červenka). Trenér: Beránek.
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl (86. Kalina) - Jindřišek - Moravec, J. Rada, Bartek - Bratanovič (64. Mosquera) - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Krásný gól Matúše Mikuše na 1:1 • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Červená karta Vukadina Vukadinoviče • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Gól Vukadina Vukadinoviče na 1:0 • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Zlámal vyčapal Škodu • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Berkovec vyrazil hlavičku Bartka • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Spálená šance Vukadina Vukadinoviče • TViSport

Video placeholder
Slavia - Bohemians: Hodně ostrý skluz Alda Baéze

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů