Pardubice si doma poradily s Vlašimí a poskočily na sedmé místo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Foitbalisté Pardubic vyhráli v 11. kole druhé ligy na domácím hřišti nad Vlašimí 2:0 a v tabulce FNL se posunuli na průběžné sedmé místo. Poražená Vlašim je třináctá.

Fotbalisté vedoucího Ústí nad Labem remizovali s Opavou 3:3, přestože pět minut před koncem vedli 2:0 a v nastavení dokonce 3:1. Severočeši tak na prvním místě tabulky mají dvoubodový náskok před Znojmem a Sokolovem, které však mají jedno respektive dvě utkání k dobru.

Všechno podstatné se v Ústí odehrálo ve druhém poločase. V 59. minutě dostali po vzájemném souboji červené karty Hyčka se Schaffartzikem a vzápětí otevřel skóre domácí Zeman. Pak však přišel divoký závěr, ve kterém Severočeši dvakrát vedli o dvě branky.

Poprvé se o to v 84. minutě postaral střídající Eliáš, jenže na jeho zásah dokázal okamžitě odpovědět Kuzmanovič. Když v 90. minutě přidal z penalty třetí branku Ústí Martykán, vypadalo to, že je rozhodnuto. Hosté ale v nastavení dokázali potrestat dvě zaváhání domácí obrany zásluhou Simerského a Zbyňka Pospěcha.

Ústí poprvé po čtyřech vítězstvích za sebou ztratilo body. Opava si navzdory skvělému závěru prodloužila čekání na výhru na sedm utkání.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Pardubice - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 45. Jeřábek, 71. Fusek. Rozhodčí: Machálek - Vlček, Vitner. ŽK: Kopřiva, Fusek - Matějka, Brejcha. Diváci: 613.

Ústí nad Labem - Opava 3:3 (0:0)
Branky: 62. Zeman, 84. Eliáš, 90. Martykán z pen. - 85. Kuzmanovič, 90.+2 Simerský, 90.+3 Zbyněk Pospěch. Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Černý. ŽK: Peterka, Hošek - Zbyněk Pospěch, Kuzmanovič, Horka. ČK: 59. Hyčka - 59. Schaffartzik. Diváci: 1184.