1. listopadu 2015 • 17:05

Frýdek má díky penaltám první výhru, Sokolov uspěl v Olomouci a je druhý

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sokolova ve 13. kole druhé ligy zvítězili na hřišti Olomouce B 2:1, po čtyřech remízách opět naplno bodovali a poskočili na druhé místo o pět bodů za Znojmo. Baník zůstává jediným neporaženým týmem ve Fotbalové národní lize. Hradec Králové doma deklasoval oslabený Třinec 5:0 a po třetí výhře za sebou bez inkasované branky už je třetí.

Sokolov poslal do vedení v 11. minutě Kosak, který po sólovém úniku přehodil brankáře Reichla. Druhý gól přidal v 57. minutě tvrdou ranou Kratochvíl. Za Olomouc už jenom v závěru snížil z penalty Kalvach. Nováček z Hané tak utrpěl osmou porážku v ročníku.

Hradec otevřel skóre už ve čtvrté minutě díky Černému. Třináct minut poté dostal třinecký Malcharek po souboji se Súkenníkem červenou kartu. Po změně stran "Votroci" využili přesilovku čtyřmi góly. Do 65. minuty se trefili Malinský, Vlkanova a dvakrát nejlepší střelec soutěže Pázler, který svou bilanci v sezoně zaokrouhlil na deset zásahů. Třinec po minulém debaklu v Táborsku (1:5) opět inkasoval pět branek.

Varnsdorf doma remizoval 2:2 s Vlašimí a propadl se na poslední pozici o skóre za Frýdek-Místek. Na vedoucí trefu hostujícího Hronka z 18. minuty odpověděl Rudnytskyy, Vlašimi sice krátce před pauzou vrátil náskok Kučera, ale střídající Durděvič čtvrt hodiny před koncem podruhé vyrovnal. Svěřenci Vlastimila Petržely v šestém venkovním duelu sezony získali první bod.

Frýdek se dočkal první výhry

Fotbalisté Frýdku-Místku porazili ve 13. kole druhé ligy 3:2 Vyšehrad a připsali si první vítězství v sezoně. Díky výhře v důležitém záchranářském souboji, ve kterém byly k vidění tři penalty a dvěma góly se blýskli domácí Stratil a hostující Madej, opustili poslední místo.

První pokutový kop zahrávali na stadionu Stovky Pražané, ale Jindráčkův pokus zneškodnil brankář Mihálek. Góly začaly padat až po přestávce a vedení se ujali hosté. Ve 48. minutě se o to postaral střídající Madej, za Frýdek-Místek ale o chvíli později srovnal Krišto.

Vyšehrad odpověděl po hodině hry, tentokrát se Madej prosadil po zmatku v domácí obraně. V 66. minutě přišel na hřiště Stratil a během deseti minut otočil skóre. Nejprve se prosadil v 69. minutě hlavou a v 75. minutě proměnil třetí pokutový kop v utkání a po jedenácti zápasech ukončil čekání Frýdku-Místku na první vítězství.
Domácí se díky výhře posunuli na předposlední příčku. Varnsdorf, který na Frýdek-Místek ztrácí jeden bod, má ale nedělní zápas s Vlašimí k dobru.

V duelu Táborska s Karvinou oba soupeři usilovali o udržení kontaktu s postupovými příčkami. Po vítězství 2:0 se to podařilo hostům, kteří s 22 body poskočili na třetí místo. Na první Znojmo ztrácí sedm bodů a na Ústí nad Labem, které drží druhou postupovou příčku, jeden bod.

Frýdek-Místek - Vyšehrad 3:2 (0:0)
Branky: 69. a 75. z pen. Stratil, 51. z pen. Krišto - 48. a 59. Madej. Rozhodčí: Machálek - Vysloužil, Boček. ŽK: Ilko, Ďuriška, Krčula, Krišto - Egert, Madej. Diváci: 724.

Táborsko - Karviná 0:2 (0:1)
Branky: 29. Jovanovič, 69. Fiala. Rozhodčí: Váňa - Melichar, Kožár. ŽK: Ciferský, Traoré (oba Táborsko). Diváci: 473.

Pardubice - Opava 2:1 (1:0)
Branky: 19. Kim Te-won, 75. Fousek - 69. Žídek. Rozhodčí: Julínek - Peřina, Koval. ŽK: Fousek, Jeřábek - Grussmann. Diváci: 651.

Znojmo - České Budějovice 3:1 (1:1)
Branky: 14. Mezlík, 46. Šumbera, 67. Stáňa - 30. Jurdík. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Caletka. ŽK: Odehnal - Hála, Novák, Hájovský, Linhart. Diváci: 1507.

Sigma Olomouc B - Baník Sokolov 1:2 (0:1)
Branky:
80. Kalvach z pen - 11. Kosak, 57. Kratochvíl. Rozhodčí: Dresler - Černý, Vlček. ŽK: Kalvach, Štěrba - Kosak, Procházka. Diváci: 186.

FK Varnsdorf - Graffin Vlašim 2:2 (1:2)
Branky: 30. Rudnytskyy, 74. Durděvič - 18. Hronek, 42. Kučera. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Vitner. ŽK: Tvaroha, Kvída - Hronek, Vebr. Diváci: 620.

FC Hradec Králové - Fotbal Třinec 5:0 (1:0)
Branky:
55. a 62. Pázler, 4. Černý, 49. Malinský, 65. Vlkanova. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Šimáček. ŽK: Nosek - Samiec. ČK: 17. Malcharek (Třinec). Diváci: 1056.

1. Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2. Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7. Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8. Ústí 28 8 11 9 39:38 35