Petržela končí v Baníku jako trenér, bude poradcem majitele | iSport.cz
Richard Šíma
2. června 2017 • 14:11

Petržela končí v Baníku jako trenér, bude poradcem majitele

TOP VIDEA
Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překvapení. Vlastimil Petržela už není trenérem Baníku Ostrava. S vedením slezského klubu se navzdory tomu, že s Baníkem postoupil do první ligy, dohodl na ukončení smlouvy. V Baníku by ale měl zůstat v roli poradce majitele klubu. Jméno nového trenéra Baník zatím neoznámil, ale největším favoritem mezi možnými uchazeči je Radim Kučera, který v uplynulé sezoně vedl Znojmo.O tom, že Petržela v Baníku jako trenér skončí, se spekulovalo ještě před koncem sezony, která pro Baník skončila úspěšně. Klub se pod jeho vedením vrátil do první ligy, přestože kádr před sezonou doslova lepil na poslední chvíli. Ačkoliv dosáhl nesporného úspěchu, jako trenér už pokračovat nebude. Proč?

„Je to důsledek dohody, kterou jsme spolu měli už před skončením sezony,“ řekl Sportu Václav Brabec, majitel Baníku.

„Klub se rozhodl jít dál trochu jiným směrem a možná s mladším trenérem. Pana Petržely si ale nesmírně vážím. Považuju ho za skutečně erudovaného odborníka, kterého bych nerad ztratil. Proto chci, aby v klubu dále pokračoval. V roli poradce, případně oponenta, na jehož názor velmi dám,“ řekl Brabec.

Dovedl fotbalisty Baníku k postupu do první ligy, po něm ale trenér Vlastimil Petržela v klubu končí
Dovedl fotbalisty Baníku k postupu do první ligy, po něm ale trenér Vlastimil Petržela v klubu končí

„Chci panu Petrželovi poděkovat za práci, kterou odvedl. A za úspěch, kterého dosáhl,“ dodal ještě majitel Baníku.

Kdo bude Petrželovým nástupcem? Klub to zatím tají, ani Brabec na tuto otázku odpovědět nechtěl. S tím, že žádná nová trenérská smlouva dosud není uzavřena. Je velmi pravděpodobné, že Petrželovým nástupcem se stane Radim Kučera. Třiačtyřicetiletý trenér, jenž má za sebou velmi zajímavou hráčskou kariéru, působil i v Bundeslize, v roli trenéra ale působil zatím jen coby kouč Sigmy Olomouc B, asistent v Opavě a naposledy vedl druholigové Znojmo.

Kučera, jenž momentálně tráví čas na dovolené v Africe, se zatím k ničemu nevyjádřil.

Petržela burcuje Baník: Na jaře to teprve bude boj. My postoupíme!

 
Aktuální zápasy
Články odjinud