22. října 2017 • 17:49

Budějovice zdolaly Opavu 2:1 a vedou druhou ligu, Varnsdorf už není poslední

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 12. kole druhé ligy Opavu 2:1 a posunuli se na první místo. V čele tabulky mají Jihočeši náskok dvou bodů před Třincem, který dnes zdolal 1:0 čtvrté Pardubice. Třetí je s tříbodovou ztrátou Opava. Na druhém konci tabulky se ode dna odlepil poslední Varnsdorf.

O výhře Budějovic rozhodl dvěma góly Táborský. Na jeho zásah z prvního poločasu ještě dokázal odpovědět v 56. minutě Kayamba, domácí útočník ale devět minut nato vrátil jihočeskému celku vedení. Budějovice tak prodloužily sérii bez porážky na pět zápasů, Opava po nečekané remíze s posledním Varnsdorfem podruhé za sebou nebodovala.

Třinec duel s Pardubicemi rozhodl až v nastaveném čase a ani v šestém domácím utkání v sezoně neprohrál. K přímému kopu u rohu pokutového území se postavil Kateřiňák a poslal před branku střílený centr. Hráči jen přeběhli, nikdo míč netečoval a ten zapadl k tyči. Hned vzápětí sudí duel ukončil.

Vítkovice v úvodních deseti kolech ani jednou nevyhrály a byly poslední, ale pod vedením nového trenéra Grmely vyhrály i druhý zápas, když zvítězily 2:0 na hřišti Olympie. Ve 37. minutě se prosadil Vasiljev a v závěru potvrdil vedení Mišinský z penalty. Ostravané ukončili domácím sedmizápasovou sérii bez porážky.

Žižkov pod Pilným opět zvítězil, Varnsdorf se odlepil

Fotbalisté posledního Varnsdorfu porazili 1:0 předposlední Frýdek-Místek a opustili sestupové příčky. Uspěl i Žižkov, který si poradil 2:1 se Znojmem a vyhrál i druhý zápas pod vedením nového trenéra Bohuslava Pilného.

Jedinou branku duelu ve Varnsdorfu vstřelil už ve čtvrté minutě Fahrudin Durdevič. Domácí díky němu vyhráli po dvanácti utkáních a z poslední šestnácté příčky poskočili na čtrnáctou. Od patnáctého Ústí nad Labem je dělí jeden bod, od posledního Frýdku-Místku dva.

Pilný minulý týden nahradil Davida Vavrušku a poprvé vedl Viktorii v minulém kole, kdy vítězstvím 3:0 v Ústí nad Labem ukončil pražský celek sérii tří porážek. O domácí výhře nad Znojmem rozhodl tři minuty před koncem Lukáš Stratil a prodloužil šňůru soupeře bez vítězství na tři utkání.

České Budějovice - Opava 2:1 (1:0)
Branky: 30. a 65. Táborský - 56. Kayamba. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Novák. ŽK: Čavoš, Javorek (oba Č. Budějovice). ČK: 74. Schaffartzik (Opava). Diváci: 2413.

Třinec - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Kateřiňák. Rozhodčí: Matějček - Antoníček, Dresler. ŽK: Bedecs, Reintam - Kopřiva. Diváci: 473.

Olympia Praha - Vítkovice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Vasiljev, 86. Mišinský z pen. Rozhodčí: Klíma - Vitner, Kožár. ŽK: Rothe, Duben, Hejný - Matěj, Mrázek, Twardzik. Diváci: 285.

Hradec Králové - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 50. Kosak. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Schwarz - Strada, Kosak. Diváci: 617.

Příbram - Ústí nad Labem 4:0 (0:0)
Branky: 73. a 79. Ayong, 64. Danoski, 71. Januška. Rozhodčí: Marek - Melichar, Polák. ŽK: Danoski, Januška - Pimpara. Diváci: 1382.

Viktoria Žižkov - Znojmo 2:1 (1:0)
Branky: 16. Čermák, 87. Stratil - 76. Javůrek. Rozhodčí: Houdek - Vlček, Pečenka. ŽK: Kodeš, Jelínek (oba Žižkov). Diváci: 940.

Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: 4. Durdevič. Rozhodčí: Příhoda - Pfeifer, Podaný. ŽK: Dordič, Bláha - Slaninka, Švrček, Pielorz. Diváci: 595.

Vlašim - Táborsko 2:2 (1:1)
Branky: 2. Janda, 80. Vyhnal - 22. Mršič, 58. Musiol. Rozhodčí: Machálek - Horák, Poživil. ŽK: Piško - Kučera, Hell. ČK: 75. Navrátil (Táborsko). Diváci: 638.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.