22. července 2018 • 20:30

Druhá liga: Šlágr exligistů ovládla Jihlava, za Brno se trefil Magera

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Jihlavy zvládli v úvodním kole druhé ligy souboj exprvoligových celků a na hřišti Brna zvítězili 3:1. O výhře Vysočiny rozhodl dvěma góly Jiří Klíma a jedním Jozef Urblík. Za Zbrojovku, která v minulém ročníku opustila nejvyšší soutěž právě s Jihlavou, ve druhém poločase pouze snížil Lukáš Magera.

Vítězně dnes vstoupili do nového ročníku i další uchazeči o postup České Budějovice a Hradec Králové. Východočeský celek díky Martanově brance vyhrál 1:0 na stadionu Táborska, Jihočeši si doma poradili 3:1 s Třincem. Na úvodní gól Mršiče sice zareagoval hostující Dedič, ale v závěru rozhodli Táborský se Šplíchalem.

Ústí zahájilo výhrou, za Znojmo se trefil Ordoš

Druhá nejvyšší fotbalová liga odstartovala v pátek výhrou Ústí nad Labem nad Sokolovem 2:1. Celek, který v minulé sezoně Fortuna Národní ligy bojoval do posledních kol o záchranu, se tak může alespoň na chvíli slunit v čele tabulky. Znojmo remizovalo s Varnsdorfem 1:1, Pardubice vstoupily do nového ročníku výhrou 3:1 nad Vítkovicemi.

Sokolov se přitom v 17. minutě ujal vedení, když dohrával standardní situaci a míč se dostal ke stoperu Stropkovi, jehož tečovaná střela skončila v brance. Jenže už dvě minuty poté vybojovalo Ústí míč, šlo do brejku a Jindráček se postaral o srovnání. Okamžitý obrat mohl zařídit Richter, jeho patička se ale do branky nevešla.

V 36. minutě už ale domácí přece vedli. Po kombinační akci ve skluzu střílel Strada, hosté sice míč z branky vykopli, ale podle sudích až za brankovou čárou a gól platil. Sokolov se pak snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Ve Znojmě se gólově předvedla hvězdná letní posila Ordoš. Nejlepší střelec první ligy z roku 2010 si po čtvrthodině hry naskočil na centr a poslal domácí tým do vedení. Jenže o deset minut později znojemská obrana zaspala, hosté vytvořili závar ve vápně a Kouřil zařídil srovnání.

Další šance přišly až v úplném závěru. Nejprve minul branku znojemský Teplý, na druhé straně podržel domácí brankář Buček a v nastavení měl další možnost Teplý, ale ani tentokrát ve velké šanci branku netrefil.

Za nováčka se trefil Hapalův syn

Pardubice, třetí tým uplynulého ročníku, doma porazily Vítkovice 3:1 i díky dvěma gólům útočníka Michala Petráně.

Pardubičtí otevřeli skóre už v desáté minutě, kdy Petráň hlavou zužitkoval Fouskův centr. Krátce po pauze zvýšil Čelůstka z přímého kopu a chvíli po něm se prosadil další hlavičkou Petráň.

Hosté zmírnili porážku čtvrt hodiny před koncem, kdy střídající Macej potrestal zaváhání brankáře Knoblocha. Více už však ostravský tým nezvládl a v Pardubicích prohrál podobně jako v minulé sezoně (1:4).

Nováček z Prostějova přišel ve třetí minutě nastavení o výhru nad Vlašimí a musel se spokojit s domácí remízou 2:2. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Hadaščok, do přestávky odpověděl Kroupa proměněnou penaltou. Střídající Hapal v 68. minutě otočil skóre, ale gól syna trenéra Sparty nakonec vítězný nebyl. Těsně před koncem Vlašimi zajistil cenný bod Pavlík.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Sokolov 2:1 (2:1)
Branky:
19. Jindráček, 36. Strada - 17. Stropek. Rozhodčí: Nenadál - Myška, Vlček. ŽK: Leibl, Výborný (oba Ústí). Diváci: 1212.

Znojmo - Varnsdorf 1:1 (1:1)
Branky: 16. Ordoš - 25. Kouřil. Rozhodčí: Machálek - Horák, Dresler. ŽK: Dramé, Helísek, Štrombach - Bláha, Kozma, Novák. Diváci: 722.

FK Pardubice - MFK Vítkovice 3:1 (1:0)
Branky: 10. a 69. Petráň, 56. Čelůstka - 77. Macej. Rozhodčí: Ginzel - Antoníček, Vitner. ŽK: Hýbl, Pašek (oba Vítkovice). Diváci: 831.

1. SK Prostějov - Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 38. Kroupa z pen., 68. Hapal - 11. Hadaščok, 90.+3 Pavlík. Rozhodčí: Adámková - Melichar, Vít. ŽK: Schuster, Sus - Mareček. Diváci: 1200.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:3 (0:2)
Branky: 72. Magera - 45.+4 a 59. Klíma, 20. Urblík. Rozhodčí: Pechanec - Vlasjuk, Boček. ŽK: Soukup, Kříž, Šural - Urblík, Schumacher. Diváci: 3113.

Táborsko - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 2. Martan. Rozhodčí: Marek - Kubec, Petřík. ŽK: Vlkanova, Janoušek (oba Hradec). Diváci: 1280.

České Budějovice - Třinec 3:1 (0:0)
Branky: 54. Mršič, 86. Táborský, 90.+2 Šplíchal - 67. Dedič. Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Šimáček. ŽK: Reintam (Třinec). Diváci: 1536.

Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 1:1 (1:1)
Branky: 4. Rondič - 24. Vašulín z pen. Rozhodčí: Berka - Kotalík, Kožár. ŽK: Sintean, Rondič - Mastík. Diváci: 1126.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40