5. srpna 2018 • 20:11

Ve druhé lize zůstávají bez porážky čtyři týmy, Brno poprvé vyhrálo

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Ústí nad Labem ve druhé lize doma porazili Třinec 1:0 a zvítězili i ve třetím kole. Se stejně úspěšnou bilancí si zatím vede i Jihlava, která skolila Znojmo rozdílem 3:0. V sobotu se k zatím stoprocentním týmům přidal i Hradec Králové, jenž přehrál Sokolov 3:1, v neděli pak České Budějovice, které ovšem zdolaly Vlašim až gólem Táborského z 89. minuty. Bez bodů zůstává Třinec, první výhry se dočkalo Brno.

Zápas v Ústí rozhodl ve 22. minutě záložník Krátký střelou k tyči. Na začátku druhé půle domácí podržel brankář Lindr proti ráně Janošíka. V 68. minutě mohl přidat pojistku Výborný, ale nepotrestal Palečkovu špatnou rozehrávku a trefil jen třineckého gólmana.

Skóre v závěru nezměnil ani hostující Buchvaldek, jehož pokus po rohu zneškodnil Lindr. Třinec, který v minulém ročníku skončil na pátém místě tabulky, tak zůstává poslední.

Domácí: 23. Krátký

Hosté:

Domácí: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, Miskovič (39. P. Výborný), D. Richter (85. Nágl), D. Procházka (64. M. Bílek) – Jindráček. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Hosté: Paleček – Ilko, Bedecs (C), Reintam, Janoščín – Omasta (46. Buchvaldek), M. Čelůstka, R. Vaněk I., Dedič (64. Hejný), Janošík (82. Cienciala) – Šumbera. Trenér: Jiří Neček.

Domácí: Tvrdoň, Bílek, Výborný, Dvořák, Šup, Matějka, Nágl

Hosté: Adamuška, Velner, Hejný, Samiec, Mravec, Buchvaldek, Cienciala

Hosté: Janošík, Hejný, M. Čelůstka

Ginzel – Fišer, Vít; delegát: M. Svoboda; technický delegát: Hartman

Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov

1 054 diváků

Jihlava měla od začátku herní převahu, kterou poprvé vyjádřil gólově ve 31. minutě Klíma střelou zblízka. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže zvýšil těsně před pauzou, kdy se prosadil další útočník Klobása po Klímově přiťuknutí hlavou.

Gólman Buček na začátku druhé půle zlikvidoval Klobásovu hlavičku, ale v 78. minutě po zmatcích v obraně přidal třetí branku Zoubele. Výborný Buček poté zabránil dalším gólům Vysočiny, ale zmar domácích v nastavení dokonal obránce Ambrozek, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Znojmo má po třech kolech na kontě jediný bod.

Domácí:

Hosté: 31. Jiří Klíma, 44. Klobása, 78. Zoubele

Domácí: Buček – Malár, Dramé, Ambrozek, Helísek – Kučera, Šulc (46. St. Hillaire), Cihlář (C), Štrombach (46. Mudra) – Beganović (79. Hlůže), Teplý.

Hosté: Vejmola – Štěpánek, Vaculík (C), Tlustý, Schumacher – Levin, Zoubele, Fulnek (80. F. Novotný), Urblík (60. Machuča) – Jiří Klíma (76. Javůrek), Klobása.

Hradec pod Frťalou jede

Hradec pod vedením nového trenéra Zdenka Frťaly vstoupil do sezony v dobré formě a potvrdil ji i v Sokolově. Hosty poslal ve 40. minutě do vedení po individuální akci Vlkanova, po změně stran si dal domácí Mišůn hlavou vlastní gól a v 88. minutě přidal třetí královéhradeckou branku Kvída.

To už Sokolov dohrával v deseti, i tak ještě snížil zásluhou Ševčíkovy hlavičky. Domácí svěřenci kouče Pavla Horvátha prohráli už potřetí.

Domácí: 90. A. Ševčík

Hosté: 40. Vlkanova, 63. Mišůn (vl.), 88. Kvída

Domácí: Belaň – Mejdr, Stropek, Mišůn, Beránek (63. A. Ševčík) – Vávra, Machek, Jakub Dvořák II., Štípek (55. Kosak), Glaser (C) – Vašíček (79. Voleský).

Hosté: Ottmar (C) – Finěk (37. M. Černý), Kvída, Plašil, Urma – Janoušek, Zorvan (80. Hynek) – Martan, Vlkanova, Durdević – Kropáček (74. Martinec).

Domácí: Dvořák I., Kosak, Voleský, Ševčík, Ševčík, Hlavatý, Ruml

Hosté: Miker, Černý, Hynek, Martinec, Trávníček, Jukl, Stejskal

Domácí: Stropek, Kosak, Mejdr, Stropek

Hosté: Zorvan

Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov

710 diváků

Dosud neporažený zůstává Varnsdorf, který překvapivě remizoval v Pardubicích bez branek. Domácí favorit měl více ze hry, ale své šance neproměnil. Varnsdorf má na kontě pět bodů, Pardubice o jeden méně.

Domácí: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Mužík (57. Sokol), Tischler (46. Kovář), Jeřábek (C), A. Fousek (82. Čmelík) – P. Černý – Petráň.

Hosté: Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Barac (60. Dordić), M. Kubista (89. Dvořák), Bláha, Ondráček – Kocourek – Dzaba (44. Schön).

795 diváků

Neporazitelnost udržel také nováček z Prostějova, který remizoval bez branek s Viktorií Žižkov. V 74. minutě trefil domácí Koudelka břevno a své šance neproměnili ani hosté. Pražané si připsali druhou remízu, stejně jako soupeř.

I Budějovice připsaly třetí výhru

Fotbalisté Českých Budějovic ve druhé lize porazili Vlašim 1:0 gólem Iva Táborského z 89. minuty a naplno bodovali i ve třetím kole. Táborsko po obratu zvítězilo nad Vítkovicemi 4:2 a po dvou porážkách se dočkalo premiérové výhry v nové sezoně.

Budějovičtí doma od začátku Vlašim přehrávali a vytvářeli si řadu šancí, ale dlouho stříleli nepřesně nebo je vychytával pozorný Le Giang. Brankáře hostů dokázal překonat až těsně před koncem střídající Táborský, jenž pohotově zužitkoval Kladrubského centr.

Dynamo je na druhém místě společně s Hradcem Králové. Tabulku vede s nejlepším skóre Jihlava, čtvrtým stoprocentním celkem po třetím kole je Ústí nad Labem.

Domácí: 89. Táborský

Hosté:

Domácí: Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Gebert – Kovaľ (46. Šplíchal), Javorek, Mršić (90. Pouček) – Ledecký (74. Táborský).

Hosté: P. Le Giang – Mil. Kadlec, Plechatý, J. Štochl (C), Mizerák – Janda, Mareček, Badocha (46. Fortelný), Kučera (81. Ivanko-Macej) – Hadaščok, Fotr (65. Selemani).

Domácí: Staněk, Fišl, Pouček, Táborský, Čavoš, Šplíchal, Řezáč

Hosté: Beník, Pavlík, Blecha, Fortelný, Ivanko-Macej, Dao, Selemani

Hosté: Mareček, Fotr, Plechatý, Fortelný

Matějček – Kubec, Pfeifer

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

1305 diváků

Táborsko po obratu zvítězilo nad Vítkovicemi 4:2 a po dvou porážkách se dočkalo premiérové výhry. Vítkovice sice poslal do vedení v desáté minutě Vasiljev, ale už za tři minuty vyrovnal Frýdek.

Krátce po změně stran otočil skóre Pilík, v 67. minutě zvýšil Vandas a čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Musiol. Hosté už jenom zmírnili prohru po zásahu Mišinského z nastavení.

Domácí: 13. Ch. Frýdek, 49. P. Pilík, 67. Vandas, 85. Musiol

Hosté: 10. Vasiljev, 90+1. Mišinský

Domácí: Toma – Klusák, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – Pfeifer, M. Kučera, P. Pilík (89. Zárybnický), Ch. Frýdek (83. Berešík), Valenta (24. Musiol) – Vandas.

Hosté: Šustr – Cverna, Holiš (62. Bzirský), Hýbl, Mikula (C) – Pašek, Vasiljev, Motyčka, Celba (79. Cverna) – Macej (69. Mrázek), Mišinský.

Brno poprvé vyhrálo

Brněnský účastník minulé sezony nejvyšší soutěže znovu překonal chrudimského brankáře Mrázka v 60. minutě díky dorážce Magery. Za čtvrt hodiny přidal třetí zásah z brejku opět Bariš. Chrudim má po třech kolech na kontě bod.

Domácí: 39. Bariš, 60. Magera, 84. Bariš

Hosté:

Domácí: Melichárek (C) – Jakub Šural, Vraštil, Pavlík, Eismann – Štepanovský (81. Jambor), Bariš, Kříž, Bartolomeu (72. Lutonský) – Růsek (85. L. Krejčí), Magera.

Hosté: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krištof (82. Vašulín), Krčál – Kesner, Langr (C), Sixta (66. Sulík), Mastík, Dostálek (70. Froněk) – Šípek.

Domácí: Halouska, Sukup, Kryštůfek, Jambor, Krejčí, Lutonský, Zikl

Hosté: Zíma, Hlavsa, Stránský, Kopecký, Sulík, Vašulín, Froněk

Jílek – Kotalík, Pečenka

Městský fotbalový stadion Srbská, Brno

Domácí: Bréda – Schuster (C), Slaninka (69. Machynek), Janíček – Biolek, Žikol (59. Fládr), Sus, Píchal (60. Šteigl) – M. Kovařík, Koudelka, Hapal.

Hosté: Otáhal – Žežulka, Podrazký (C), Stříž, M. Čermák (71. Trapanovski) – Dočekal (90. Urbanec), Opluštil, Rondić (46. Sintean), Švejdík – Batioja, Musa.

Domácí: Jícha, Pančochář, Šteigl, Machynek, Fládr, Rus, Langer

Hosté: Trapanovski, Mareš, Pardubský, Bazal, Urbanec, Hrubeš, Sintean

Domácí: Píchal, Sus

Hosté: Stříž