Šturma udělal zázraky na Slovensku, teď zkusí oživit ambiciózní Znojmo | iSport.cz
Jan Podroužek
4. února 2019 • 15:17

Šturma udělal zázraky na Slovensku, teď zkusí oživit ambiciózní Znojmo

TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Udělal parádu na Slovensku, teď se pokusí oživit druholigové Znojmo. Český kouč František Šturma po angažmá v Michalovcích a Popradu podepsal smlouvu do konce sezony s jihomoravským klubem, a úkol má jasný: zachránit ho v soutěži. V případě spokojenosti obou stran je ve Šturmově kontraktu zanesena opce na prodloužení.Dlouho dělal asistenta Vlastimilu Petrželovi, teď už několik sezon zkouší prorazit sám. Největší úspěchy zažil František Šturma na Slovensku. Do první ligy dovedl Michalovce poprvé v jejich historii a to ještě s kádrem, jehož věkový průměr podlézal 21 let. Pak druhý zázrak, s druholigovým Popradem došel až do semifinále slovenského poháru, kde vypadl se Skalicí.

Teď naposledy pomáhal diviznímu Kolínu se zimní přípravou, od něhož odchází vést druholigové Znojmo.

„Chtěl bych Kolínu poděkovat za tu možnost, byla to hezká spolupráce a moc rád jsem klubu pomohl. Znojmo mi dalo dobrou nabídku, věřím, že mužstvo má na to, aby se v druhé lize zachránilo a třeba jsme se pak nastartovali k něčemu většímu. Je tu dobré zázemí,“ chválí si nové angažmá Šturma.

Smlouvu má do konce sezony, po ní bude možné uplatnit opci na prodloužení.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud