FORTUNA národní liga | Jihlava se odvety po kritice sudích nebojí: Nepravosti stejně neovlivníme | iSport.cz
18. července 2019 • 15:00

Jihlava se odvety po kritice sudích nebojí: Nepravosti stejně neovlivníme

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Jihlava chce v nadcházejícím ročníku Fotbalové národní ligy opět hrát o horní příčky, ale postup do nejvyšší soutěže si jako prioritu nestanovila. Představitelé klubu se na tom shodli na středečním předsezónním setkání s novináři. Odvety po hlasité kritice rozhodčích ze závěru minulé sezony se na Vysočině nebojí.Jihlava skončila v uplynulém ročníku FNL druhá, ale v baráži neuspěla s Karvinou po výsledcích 1:2 a 1:1. V obou zápasech se cítila poškozena výroky rozhodčích, žádala dokonce opakování baráže, ale nebylo jí vyhověno.

Obavy z toho, že by se po Jihlavě sudí "vozili" i v nové sezoně, na Vysočině nemají. "Nepřipouštíme si to. Nechceme takto přemýšlet a soustředíme se výhradně na sebe. Pokud někdo bude chtít páchat nepravosti, tak my to neovlivníme," myslí si ředitel klubu Jan Staněk.

K výrazné změně došlo v letní přestávce v akcionářské struktuře. Čtyřicetiprocentní podíl v akciové společnosti koupila od firmy PSJ, která je v insolvenci, společnost TGM Fotbal a.s. "Chceme pokračovat v nastaveném rozvoji," napsal na klubový web šéf firmy Tomáš Drastil. "Klub je nyní stabilizován, ale pokračujeme v hledání dalších partnerů," dodal Staněk.

V kádru trenéra Radima Kučery došlo k řadě změn, odešly opory z jara Klíma, Šulc, Breda či Preisler, naopak pokračují veteráni Vaculík a Zoubele. "Věřím, že zůstalo zdravé jádro, i když ze začátku může naše hra působit trochu kostrbatě. Do týmu jsme zařadili více odchovanců, ale do konce přestupního období bychom rádi ještě posílili. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v první lize," uvažuje nahlas Radim Kučera.

Jihlava vstoupí do soutěže pondělní dohrávkou prvního kola na hřišti Ústí nad Labem.

Sestavy

Domácí: Tvrdoň – Písačka (75. Drame), Brak, Pimpara, Strada – Krátký, D. Richter (58. Valenta), J. Peterka (C), Miskovič – Prošek (70. M. Bílek), Matějka.

Hosté: Vejmola – J. Pavlík, Tlustý, Tijani, F. Novotný – Vaculík (C) (55. Lacko), Fortelný – Mikuš (66. Javůrek), Zoubele, Smejkal (90+3. Křivánek) – Klobása.

Náhradníci

Domácí: Plachý, Bílek, Drame, Bassey, Vlček, Jakubov, Valenta

Hosté: Vedral, Lacko, Pavlík, Javůrek, Veselý, Křivánek

Karty

Domácí: Brak

Hosté: Tijani, F. Novotný

Rozhodčí

Jana Adámková – Jaroslav Poživil, Tomáš Batík

Stadion

Městský stadion, Ústí nad Labem

Návštěva

1211 diváků

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud