10. srpna 2019 • 13:00

Hradec zničil Varnsdorf osmi góly! Jihlava udolala Duklu a je v čele

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Hradce Králové rozdrtili ve 4. kole druhé ligy Varnsdorf 8:0 a připsali si nejvyšší výhru v domácích soutěžích v samostatné historii. Hlavní favorit na postup do první ligy Brno doma opět jen remizovalo, tentokrát 2:2 s Ústím nad Labem, a potřetí ze čtyř utkání sezony ztratilo body. Tabulku vede Jihlava po vydřeném vítězství 1:0 ve šlágru s Duklou Praha.

Hradec v předchozích třech kolech dvakrát neskóroval a čekal na výhru, dnes se ale nevídaně rozstřílel. Hattrick si připsal střídající Fahrudin Djurdjevič a ve svém stylu se předvedl proti svému někdejšímu klubu. Drtivé vítězství proti bývalému zaměstnavateli oslavil i královéhradecký trenér Zdenko Frťala.

Hradec dosáhl na nejvyšší výhru v domácích soutěžích v samostatné historii. O osm gólů zvítězil v listopadu 1984 nad Ústím nad Labem 10:2 a v sezoně 1995/96 pak rozdrtil v tehdejším Poháru vítězů pohárů Vaduz 9:1.

Mnohem defenzivnější utkání sledovali diváci v Jihlavě. O výhře Vysočiny v souboji s dalším adeptem na postup Duklou Praha 1:0 rozhodl v 88. minutě Stanislav Klobása. Jihlava ani ve čtvrtém kole neinkasovala a vede neúplnou tabulku. Dukla, jediný sestupující z ligy v minulé sezoně, naopak po dvou výhrách za sebou podruhé v sezoně nebodovala.

V úvodu ročníku překvapivě ztrácí Brno. Zbrojovka v domácím zápase s Ústím nad Labem v 81. minutě po trefě kapitána Lukáše Magery otočila stav na 2:1, ale hosté srovnali z penalty. Oba celky zakončily utkání v deseti bez vyloučeného hráče. Brno si připsalo už třetí remízu a na Jihlavu ztrácí čtyři body. Ústí je o bod za Zbrojovkou.

Fotbalistům Sokolova se na začátku druholigové sezony dál nedaří. Baník v Praze podlehl nováčkovi Vyšehradu 1:2 a s jedním bodem zůstává na posledním místě tabulky.

Vyšehrad na strahovském stadionu poslal do vedení v 56. minutě Čvančara. Za čtvrt hodiny vyrovnal střídající Vávra, ale hosté nerozhodný stav udrželi jen do 74. minuty, kdy rozhodl opět Čvančara. Osmnáctiletý útočník v novém ročníku skóroval už počtvrté. I díky němu mají Pražané na kontě šest bodů.

Chrudim doma zdolala Třinec 1:0 a drží třetí místo se sedmi body. Utkání rozhodl až v 87. minutě Bedecs vlastním gólem. Slezané, které v zápase dlouho držel výborný brankář Chmiel, podruhé za sebou prohráli 0:1 a ve čtyřech kolech získali čtyři body.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Hradec Králové - Varnsdorf 8:0 (4:0)
Branky: 24., 38. a 54. Djurdjevič, 7. Martinec, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 70. Vlkanova, 83. Procházka

Jihlava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Klobása. Rozhodčí: Petřík - Dobrovolný, Dohnálek

Zbrojovka Brno - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky:
6. Růsek, 81. Magera - 4. Drame, 87. Strada z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.